Následuje
FIS magazín SP

Vrabcová: Jsem nadšená, nic jiného k olympiádě nemůžu říct

Soči - Pro životní úspěch, páté místo v závodu na 30 km volně, si osmadvacetiletá Vrabcová-Nývltová dojela i přesto, že od čtvrtka má zdravotní problémy. Před závodem i po něm nemohla téměř ani chodit. Při tréninku ji "píchlo" v noze a od té doby byla v péči lékařů s podezřením na natržený vaz v kotníku.

Eva Vrabcová-Nývltová
zdroj: ČTK/AP

"Na lyžování to nemělo vliv, ale nemohla jsem se jít ráno proběhnout. To mi bylo líto. Ale nebudeme brečet po takovém výsledku, ne?" usmívala se v cíli.

Jednou ji před závodem napadlo, že by se na start vůbec nepostavila. Nakonec se ale rozhodla bojovat. "Spíš jsem se bála, abych si s tím nic neudělala. Já jednoznačně chtěla jet a nepřipouštěla jsem si, že ne," uvedla. Vedle léčby laserem jí pomohl i ledový obklad přes noc. "Na trati to nebolelo, to až teď," uvedla Vrabcová Nývltová.

V závodě se snažila držet v popředí od startu, přibrzdila ji jen výměna lyží po deseti kilometrech. "Udělala jsem chybu. Původně jsme chtěli po každé desítce měnit, ale pak servismani na stadionu křičeli, ať to nedělám, že (lyže) jedou dobře a nikdo nemění. Jenže já už byla najetá k výměně a už jsem s tím nedokázala nic dělat," přiznala.

Nabranou ztrátu se jí ale podařilo rychle dojet. Následně se posunula až do čela skupiny a dlouho jezdila čtvrtá. Elitní norská trojice si mezitím vytvořila náskok a závod rozhodla. Česká reprezentantka pak táhla celou hlavní skupinu. "Měla jsem z toho trochu strach. Jenže vždycky, když jsem vystřídala, tak mi pak přišlo, že nechtějí jet. Bála jsem se o umístění do desítky, takže jsem si říkala, že to radši zkusím roztrhat a budu devátá, než abychom přijely všechny do finiše a byla bych patnáctá," řekla rodačka z Trutnova.

Nakonec dojela pátá, když nejprve předjela Francouzku Aurore Jéanovou a následně ji porazila Finka Kerttu Niskanenová. Po projetí cíle Češka vysílením padla do sněhu a přes minutu jen ležela. "Na jednu stranu mi bylo nádherně, na druhou jsem toho měla plné zuby. Člověk v tom sněhu nemůže ležet dlouho, ale ochladila jsem se a byla jsem vděčná alespoň za tu chvilku," smála se Vrabcová Nývltová.

Už příští týden směr Lahti

V Soči potvrdila životní formu z této sezony a ještě vylepšila jedenácté místo ze skiatlonu. "Jsem nadšená, nic jiného k olympiádě nemůžu říct. Teď z toho budu asi žít sakra dlouho," radovala se Vrabcová Nývltová. Už příští týden se chystá na další závody světového poháru do Lahti. "V euforii, v níž se nacházím, by byla škoda nezávodit, pokud budu fit," dodala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy