Následuje
Sportovní zprávy

Vítězství bylo, že jsem vůbec závodila, říká Jacobsenová

Soči - Lyžařka Astrid Jacobsenová po čtvrtém místu v úterním sprintu na olympijských hrách v Soči nesmutnila, že jí těsně unikla medaile. Pro norskou sportovkyni i neoblíbená příčka pod stupni vítězů znamenala po páteční smrti bratra důležitý krok zpět k normálnímu životu.

Astrid Jacobsenová
zdroj: Reuters autor: Stefan Wermuth

Sten Anders Jacobsen se svou sestrou trénoval a měl blízký vztah k celému reprezentačnímu týmu. Norské běžkyně na lyžích po jeho nečekaném úmrtí projevily Jacobsenové soustrast černými páskami v sobotním skiatlonu, kvůli kterým dostaly od Mezinárodního olympijského výboru (MOV) důtku za zakázané vyjádření názoru.

Druhá nejlepší žena celkového pořadí světového poháru Jacobsenová se i přes smutnou událost rozhodla v úterý startovat a medaile jí utekla ve finále o 1,42 sekundy. "Z lidí, kteří tady v Soči skončili na čtvrtém místě, jsem asi tím nejspokojenějším," uvedla Jacobsenová.

Čtvrtého místa si cenila jako důležitého mezníku v cestě za návratem do normálního života, ačkoliv by klidně mohla smutnit nad tím, že se jí ve finále zlomila hůlka. "Možná jen ta hůlka stála mezi mnou a medailí, ale ztracená medaile není dnes podstatná. Pro mě bylo vítězstvím to, že jsem závodila," uvedla Jacobsenová.

"Astrid prokázala, že je opravdu moc silná. Jsem na ni skutečně pyšná," řekla Norka Ingvild Östbergová, která si ve sprintu za další krajankou Maiken Fallaovou dojela pro stříbro. Společně by se mohly zasloužit o to, že Jacobsenová ze Soči nebude odjíždět bez medaile, protože Seveřanky jsou hlavními favoritkami nedělní štafety.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy