Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Tipsport do českého sportu přidá 100 milionů na mládež

Praha - Český olympijský výbor a sázková kancelář Tipsport se dnes dohodly na podpoře českého mládežnického a neprofesionálního sportu. Tipsport přispěje 100 miliony korun a stává se tak po Sazce druhou sázkovou společností, která bude partnerem ČOV.

Generální ředitel Tipsportu Petr Knybel a předseda ČOV Jiří Kejval
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Sazka i Tipsport poskytnou českému sportu peníze z odvodů z loterií a kurzových sázek. Novela zákona umožňuje poskytnout až 25 procent z takzvané loterijní daně na sport prostřednictvím ČOV. "Rádi bychom získali až 95 procent trhu, což jsou čtyři nebo pět sázkových kanceláří. Do konce měsíce bychom chtěli mít podepsané smlouvy i s dalšími, abychom mohli už v průběhu dubna čerpat první prostředky," řekl předseda ČOV Jiří Kejval po dnešním podpisu memoranda. "Doufám, že se celkově přiblížíme částce 400 milionů korun (ročně)," doplnil Kejval.

Sazka se zavázala podporovat ČOV částkou 200 milionů korun ročně, podle dnes podepsané smlouvu bude Tipsport odvádět 100 milionů korun. Všechny peníze budou použity výhradně na mládež a amatérský sport. "Chceme je rozdělovat prostřednictvím sportovních svazů a podmínkou pro čerpání bude, aby byly rozděleny a přetransformovány až do základních článků. Pracovně tomu říkáme až klukům v trenkách," podotkl Kejval, který dlouhodobě poukazuje na to, že sport mládeže je podfinancovaný.

"V Česku sportuje jen 28 procent dětí a není divu, že se od roku 1995 zpětinásobil počet obézních dětí. My to chceme změnit, a aby se nám to podařilo, tak mimo jiné potřebujeme do systému dostat více peněz," uvedl Kejval, jenž věří, že finanční prostředky získá právě díky změně loterijního zákona.

Pravidla pro konkrétní rozdělování těchto financí by měl ve středu schválit výkonný výbor ČOV, poté jej ještě musí potvrdit ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. "Pro nás je velmi důležité, abychom dokázali společnosti i politikům, že peníze umíme rozdělit dobře a víme, kam se mají dát. A že z nich bude co největší efekt," dodal Kejval.

Je nám líto, video expirovalo.
ČOV s Tipsportem uzavřely dohodu o podpoře českého sportu
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články