Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Strachové kandidatura do komise MOV nevyšla

Soči - České lyžařce Šárce Strachové se nepovedlo dostat do komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru (MOV). Dvě volná místa místo ní získali norský biatlonista Ole Einar Björndalen a kanadská hokejistka Hayley Wickenheiserová. Strachová skončila v hlasování mezi devíti kandidáty na osmé pozici. 

Šárka Strachová
zdroj: SLČR

Strachová se ucházela o jedno ze dvou míst, které uvolní běžkyně na lyžích Rebecca Scottová a hokejista Saku Koivu, kteří byli zvoleni na osm let na ZOH v Turíně 2006. Měla celkem osm rivalů - vedle Björndalena s Wickenheiserovou například svou soupeřku ze slalomu Tanju Poutiainenovou, trojnásobnou biatlonovou vítězku ze Soči Darju Domračevovou z Běloruska či bývalého švýcarského lyžaře Didiera Cuche.

Své zástupce si v průběhu Her volili sami sportovci a v Soči se jich do hlasování zapojilo 80,87 procenta, což je podle vyjádření MOV nový olympijský rekord. Björndalen dostal 1 087 hlasů, pro legendu ženského hokeje Wickenheiserovou hlasovalo 758 sportovců. Další pořadí olympijský výbor nezveřejnil, podle Českého olympijského výboru dostala Strachová 200 hlasů.

"Já i můj tým jsme pro úspěch udělali maximum. Mrzí mě to, ale konkurence byla opravdu mimořádná. Samotnou mě překvapilo, že neuspěl Didier Cuche, který je ikonou sjezdového lyžování," uvedla devětadvacetiletá Strachová, kterou v pátek čeká závod ve slalomu. 

Po formálním schválení budou noví členové oficiálně uvedeni do komise během slavnostního zakončení olympijských her v neděli 23. února. Komise sportovců má 22 členů, její předsedkyní je německá šermířka Claudia Bokelová. Členem komise byl do roku 2012 trojnásobný olympijský vítěz v hodu oštěpem Jan Železný. Po vypršení jeho mandátu se během londýnských her o místo ucházela jeho svěřenkyně Barbora Špotáková, ale stejně jako nyní Strachová neuspěla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy