Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Pavelec: Chci sám sobě dokázat, že umím chytat

Soči - Hokejový brankář Ondřej Pavelec má za sebou nezvyklou zkušenost. Byl sice zdravý, ale zápas proti Švédsku sledoval jen z tribuny. Ve druhém duelu olympijského turnaje se však nejzkušenější český gólman v Soči postaví do branky národního týmu a v pátek bude čelit střelám z hokejek lotyšských hráčů.

Ondřej Pavelec
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Pavelce posunutí na pozici gólmana číslo tři v souboji se Švédskem překvapilo a i den po utkání to na něm bylo patrné. Z tribuny se na hokej rád nekoukal. "To není jen pro gólmana nepříjemné, ale pro každého hokejistu. Nezbylo mi než sedět, fandit a doufat v lepší výsledek," řekl Pavelec po dnešním tréninku.

Kouč Alois Hadamczik oznámil, že chtěl dát opoře Winnipegu ještě čas na aklimatizaci a chtěl, aby si Pavelec zvykl na větší evropské kluziště. "Jak jsem na tom, uvidíme po zápase. Trénink může něco napovědět, ale zápas je úplně jiný. Nemělo by jít o problém," řekl Pavelec.

I on zaznamenal, že jeho nenominování na zápas vzbudilo v Kanadě a v USA údiv. "Novinářů ze zámoří je hodně a neuniklo jim, že jsem šel jen na tribunu. Rozdal jsem docela dost rozhovorů. Zájem byl veliký na to, že jsem nechytal. Až jsem se divil. Ale šlo spíše o otázku na trenéra," podotkl odchovanec kladenského hokeje.

Ondřej Pavelec
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Rozhodnutí kouče vzal jako fakt. "Bylo mi oznámeno, že jde o plán. Nicméně proti Švédsku jsem prostě byl jen na tribuně. Trenér má plán, který dodržel, a věří, že je nejlepší. Dělá důležitá rozhodnutí, od toho je trenér. Já to respektuji," řekl Pavelec, který ale zároveň přiznal, že další informace, co Hadamczik zamýšlí, nemá. Netuší tak, zda bude chytat v sobotu proti Švýcarsku.

Člen zlatého kádru na mistrovství světa 2010, který o rok později vychytal na šampionátu v Bratislavě bronz, zažil podobnou situaci poprvé. "Na všechny turnaje jsem jel a byl jsem jasná dvojka nebo jasná jednička. Nezažil jsem pravidelnou rotaci. Když se bude vyhrávat, je jedno, kdo bude v bráně," uvedl šestadvacetiletý gólman. Navíc si pamatoval, že na olympiádě 2006 v Turíně Hadamczik taky do hry postupně nasadil Dominika Haška, Tomáše Vokouna i Milana Hniličku. "Osud se tedy opakuje. Někdy odchytá turnaj jeden gólman, jindy nastoupí tři. Já znám plán jen na nejbližší utkání. Nevím, jestli se to bude odvíjet od dalšího zápasu, nebo je vše dané dopředu," podotkl.

Díky nezvyklé situaci má ale o motivaci navíc. "Možná to bude znít blbě, ale chci sám sobě dokázat, že chytat umím. Vím, že umím týmu pomoct. Ale někomu dalšímu nic nepotřebuji dokazovat," dodal Pavelec.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy