Následuje
SP Německo

Loudín pověsil brusle na hřebík, nyní se těší do Soči

Praha – Na začátku minulého roku se rozhodl ukončit aktivní kariéru a začít chodit do práce. Bruslení mu však chybělo a po půl roce jej trenéři přesvědčili, aby alespoň po zaměstnání trénoval a vrátil se k závodům. Letos se opět vrhl do závodění naplno a vyplatilo se. V současnosti se český rychlobruslař na krátké dráze Vojtěch Loudín připravuje na olympijské hry v Soči a cítí velké zadostiučinění.

Pád Vojtěcha Loudína (zcela vpravo)
zdroj: ČTK/AP autor: JENS MEYER

"Určitě je to splnění snu, strašně moc jsem si to přál. Udělal jsem pro to vše, maximum. Odešel jsem z práce, trénoval dvakrát denně a nakonec to vyšlo. Jsem za to rád," řekl Loudín.

Moc přitom nechybělo a třiadvacetiletý rychlobruslař by už vrcholově nezávodil. "Půl roku jsem nebruslil a jen jsem pracoval. Trošku mi to ale chybělo a ozvali se mi trenéři, jestli bych to nechtěl zkusit alespoň po práci. Tak jsem chodil do práce a hned na trénink, asi půl roku. Od Nového roku to ale už nešlo skloubit, tak jsem odešel z práce," přiznal Loudín, který se mohl sportu věnovat jen díky otcově finanční podpoře. "Říkal jsem si, abych toho jednou nelitoval, že jsem to aspoň nezkusil bojovat o olympiádu," řekl.

V závodech světového poháru v Turíně a v Kolomně, které byly kvalifikační, si zajistil olympijskou účast na trati 1 500 metrů. "Účast na kilometru mi utekla o tři místa, což je škoda. Ještě ale tajně doufám, že by se to mohlo podařit. Bude záležet na národních olympijských výborech, zda tam pošlou závodníky. Někteří nemusejí splnit jejich vlastní podmínky. Je ale pravda, že tři místa jsou dost," uvedl Loudín. Jasno by mělo být nejpozději 21. prosince.

Momentálně Loudín stejně jako druhá česká olympionička Kateřina Novotná trénuje v Benátkách nad Jizerou a chystá se na lednové mistrovství Evropy v Drážďanech. Poté jej čeká start v Soči a na závěr sezony světový šampionát. Co bude dál, neví. Je totiž možné, že poté se short trackem opět skončí.

"Táta mě další čtyři roky nemůže financovat. Teď, po vyjetí olympiády, jsem dostal od ministerstva vnitra odboru sportu poloviční úvazek. Ale do dubna. Uvidím, jestli mi poté prodlouží smlouvu," dodal Loudín, jehož nejlepším individuálním výsledkem je 11. místo na patnáctistovce na MS v roce 2009.

Loudín bude prvním českým rychlobruslařem na olympiádě
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy