Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Krasobruslaři Volosožarová s Traňkovem vykročili za zlatem

Soči - Krasobruslaři Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov vylepšili světový rekord v krátkém programu sportovních dvojic na 84,17 bodu a na domácí olympiádě v Soči vykročili za zlatem. Ruský pár, který se dal dohromady v květnu 2010, při společné olympijské premiéře půjde do středečních volných jízd s náskokem 4,53 bodu před německými rivaly Aljonou Savchenkovou a Robinem Szolkowým. Na bronzové příčce jsou zatím další ruští reprezentanti Xenia Stolbovová a Fjodor Klimov.

Taťjana Volosožarová a Maxim Traňkov
zdroj: ČTK/AP autor: Ivan Sekretarev

V krátkém programu nezaváhala žádná z favorizovaných dvojic. Volosožarová s Traňkovem navázali na povedené vystoupení z evropského šampionátu a vlastní historické maximum z této akce posunuli poprvé nad hranici 84 bodů. Vedle vysoké známky za technickou hodnotu jízdy jim k tomu pomohlo i výjimečné hodnocení programových komponentů, například za interpretaci se v průměrné známce od rozhodčích na jedenáct setin přiblížili absolutní desítce.

Ani osobní rekord 79,64 bodu tak v krátkém programu nestačil na vedení Savchenkové se Szolkowým. Čtyřnásobní mistři světa, kteří obhajují bronz z Vancouveru, po evropském šampionátu změnili svůj krátký program. V Soči předvedli jízdu na hudbu z filmu Růžový panter, která je doprovázela ve volné jízdě na cestě ke světovému titulu 2011. Před středečním finále sice v boji o vytoužené olympijské zlato ztrácejí, ale naději jim může dát, že Volosožarová s Traňkovem volnou jízdu ve finále Grand Prix i na evropském šampionátu pokazili.

Boj o bronz mají za dvojicí hlavních favoritů nejlépe rozehraný Stolbovová s Klimovem, kteří získali 75,21 bodu. Ve hře o stupně vítězů jsou však i další dvojice, přes 70 bodů se dostaly ještě čtyři.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy