Následuje
Branky, body, vteřiny

Když to není do třetího, je to špatné, řekl zklamaný Hemský

Soči – Ještě na začátku turnaje byl pouze mezi náhradníky, nakonec se ale Aleš Hemský se třemi góly stal nejlepším střelcem českého týmu na olympijských hrách. Avšak ani individuální úspěch české "třiaosmdesátce" po čtvrtfinálovém vypadnutí z USA příliš náladu nezvedl. Přesto odmítá ohlasy, že je český hokej v krizi. "V Česku se pořád hledá něco negativního," podotkl.

Aleš Hemský v zápase s USA
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Hemský byl v klíčovém duelu proti USA, ve kterém svěřenci Aloise Hadamczika prohráli 2:5, nejlepším hráčem českého výběru. Dal obě branky a po celý zápas byla lajna, v níž nastupoval s Davidem Krejčím a Milanem Michálkem, velice aktivní. Útočník Edmontonu se však o tom, že mu první gól byl připsán, dozvěděl až po utkání. "Já ani nevím, že jsem dal na turnaji tři góly," reagoval.

"Nevím, jak to hodnotit. Na začátku turnaje jsem ani nehrál a musel jsem se na zápasy připravovat jinak. Poslední dva zápasy ale myslím, že naše lajna nehrála špatně. Vytvořili jsme si hodně šancí. Je těžké turnaj hodnotit pozitivně, když jsme nepostoupili. Nejde to hodnotit kladně," uvedl útočník Edmontonu.

Češi nakonec v Soči obsadí šesté místo, to ale pro Hemského nic neznamená. "To je jedno, kolikátý skončíme. Když to není do třetího, je to vždy špatně," podotkl. Že by ale turnaj skončil velkým českým nezdarem, si nemyslel. "Nemyslím si, že to bylo tak hrozné, jak se všude píše. Experti v Čechách hledají jen to negativní. Ještě jsem neslyšel nic pozitivního," řekl Hemský.

Reprezentace na olympiádě porazila Lotyšsko a Slovensko, prohrála se Švédskem, Švýcarskem a USA. Nedokázala tak přehrát žádný tým ze světové špičky. "To se říká na každém šampionátu. Není ale lehkého soupeře. Každý může porazit každého. Nerozděloval bych to. My jsme se Švédskem nehráli dobře první třetinu, pak byl náš výkon dobrý," uvedl odchovanec pardubického hokeje.

Bezprostředně po vyřazení na olympiádě se Hemský ohradil proti tomu, že by byl český hokej v krizi. "V Česku se pořád hledá něco negativního. Já nevím, možná není nic pozitivního. Já fakt nevím, já tu jen hraju. Medailí jsme ale za poslední roky měli dost. Pořád se řeší, jestli nám ujel vlak," podotkl Hemský a poukázal na to, že Česko má stále v NHL i v evropských soutěžích řadu dobrých hokejistů. "Kdybychom postoupili, možná by všichni říkali, jaké to tam máme super. Vše se odráží od čtvrtfinále," řekl.

Trenér Alois Hadamczik se už před olympiádou dostal pod palbu kritiky, že při nominaci opomenul některé kvalitní hráče. Podle Hemského se jedná v Čechách už o tradici.

"Každý turnaj se řeší, kdo měl jet. Záleží, jestli po jeho skončení můžete říct, že jste udělali pro úspěch všechno," uvedl Hemský. Zda by měl Hadamczik pokračovat, nekomentoval. "Partu jsme měli dobrou, v tom to není. Všichni se do reprezentace těší. Ale já se k tomu nechci teď vyjadřovat. Ať to vyhodnotí lidé, kteří jsou nad námi, a řeknou si k tomu své. Možná později řekneme třeba i my hráči," dodal Hemský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy