Následuje
Branky, body, vteřiny

Kanadě se na turnaji daří: Curlerky vedou, curleři usilují o semifinále

Soči – Na Hrách se dařilo kanadským curlerům i curlerkám, kteří jsou shodně v dobrých pozicích pro nadcházející semifinále. Muži si připsali dvě výhry a posunuli se na čtvrté a poslední postupové místo, ženy jsou na tom s bilancí pěti výher ve stejném počtu utkání ještě lépe a vévodí pořadí. Poprvé na turnaji vyhráli ruští curleři, avšak jejich pozice v dolním patře skupiny se výrazně nezlepšila, naopak výtečně jsou na tom po výhře nad Čínou Švédové a vedou tabulku.

Kanadský skip Brad Jacobs
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Al Charest

Kanadský tým se na Hrách může radovat ze dvou vítězství v řadě a notně si v soutěži pomohl. Jeho první vítězství bylo ještě umocněno silou soupeře – Dánové mají svou kvalitu a v Soči si dosud uhráli vyrovnanou bilanci. V zápase Kanaďany vedl skip Brad Jacobs, který předčil svého dánského protihráče Rasmuse Stjerneho a dovedl svou zemi k těsnému, avšak cennému vítězství 7:6.

Na Kanadu pak čekalo ještě taktéž silné Norsko, které však pro Jacobse a spol. nebylo velkým problémem - Kanaďané vyhráli jasně 10:4 a mají v Soči bilanci čtyř výher a dvou porážek. Jejich dalším soupeřem budou Britové.

Velkým soubojem bylo právě i utkání Velké Británie, která se v programu turnaje střetla s Američany. Britové vedeni Davidem Murdochem triumfovali po výsledku 5:3, započítala se jim čtvrtá výhra a jsou v dobré pozici pro semifinále. 

Kanadské curlerky
zdroj: ČTK/AP autor: Wong Maye-E

Dramatem skončilo utkání Švýcarů s Rusy, v němž domácí zvítězili až po nevídaném obratu v samém závěru. Pro domácí reprezentaci to tak znamenalo první vítězství na turnaji a posun na osmé místo. Poslední a nadále bez výhry zůstávají Němci, naopak na první místo se díky vítězství nad Čínou 6:5 v dodatečném endu posunuli Švédové.

V ženském turnaji zůstávají nadále suverénní Kanaďanky, jejichž stoprocentní bilanci nenarušily ani kvalitní Švýcarky. Kanadský tým vyhrál přesvědčivě 8:5 a vévodí pořadí skupiny. Druhé jsou Švédky, až za nimi následuje švýcarské mužstvo.

Curling muži: Rusko - Švýcarsko 7:6, Kanada - Dánsko 7:6, Švédsko - Norsko 5:4, Británie - USA 5:3, Švédsko - Čína 6:5 po dodatečném endu, USA - Německo 8:5, Kanada - Norsko 10:4.

Curling ženy: Kanada - Dánsko 8:5, Británie - Čína 8:7, Švédsko - Švýcarsko 9:8, Švédsko - Dánsko 7:6, Korea - Rusko 8:4, Kanada - Švýcarsko 8:5, USA - Japonsko 8:6.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy