Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vuelta a Burgos 2020

Internet má další olympijské hvězdy: Tančící sáňkařku i nečekané pomocníky

Soči - Zimní olympijské hry dělají z mnoha sportovců internetové hvězdy. Někomu stačí tančit, jiní zas musí vědět, kdy nečekaně pomoci jinému z nouze ve zcela olympijském duchu. Některým stačí jen (opět) neuhlídat svůj překvapený výraz.

Americká sáňkařka a její netradiční rozcvička je hitem internetu
zdroj: CBS News

Novým hitem sociálních sítí se stala mladá americká sáňkařka Kate Hansenová, která se před svými sportovními výkony rozcvičuje svéráznými tanečky. Mnoho diváků si netradiční rozcvičku oblíbilo. Jejich přízeň naopak příliš nezískal komentátor NBC, který taneční "vystoupení" Američanky kritizoval jako nedostatečně sportovní. Tím na sebe strhl lavinu negativních reakcí, zejména na Twitteru.

Uživatele internetu nadchl i  téměř hrdinský přístup kanadského trenéra běhu na lyžích, který po pádu Rusa Antona Gafarova neváhal a přiběhl mu na pomoc přímo na dráhu. Gafarov při opakovaném pádu zlomil lyži a vypadalo to, že v závodu nebude moct pokračovat. Kanadský trenér Justin Wadsworth ale nečekaně přispěchal s novou lyží, a dokonce ji Rusovi připnul na nohu. Díky jeho zásahu mohl běžkař závod dokončit a sklidit ovace publika. Wadsworth se ke svému činu vyjádřil: "Bylo to jako sledovat zvíře, které uvízlo v pasti. Nemohli jste tam prostě sedět a nic nedělat. [...] Chtěl jsem mu dopřát důstojný dojezd do cíle." (zdroj: thestar.com)

Americký snowboardista Shaun White, kterého jsme vám již představili jako krále fotek "selfie" (typ fotografií, kdy uživatel fotí sám sebe), se tentokrát sám stal cílem objektivů fotografů - novinářů. Deník The New York Times zachytil překvapený výraz, kterým White reagoval na zprávu, že ve finále U-rampy skončil až na čtvrtém místě. White obhajoval dvě zlaté z předchozích olympiád a mířil tak na zlatý hattrick. Ten mu ale nevyšel. Američan se díky olympijským hrám v Soči stává velmi populárním hlavně na Twitteru, kde mu od včerejšího dne přibylo 200 000 zmínek.

Americký snowboardista Shaun White překvapený z výsledku závodu U-rampy
zdroj: The New York Times

Jedním z nejdiskutovanějším témat dnešního dne byl vzhledem k odstartování hokejového turnaje právě hokej. Ve wordcloudu se můžete podrobně podívat, která slova se za včerejší a dnešní den objevovala nejčastěji.

Wordcloud nejčastějších slov (nejen) s hokejovou tematikou
zdroj: ČT sport autor: ČT sport

Na shrnutí dnešního dne se podívejte v následujících vstupech z divize Nových médií.


Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy