Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Kapitán Římanů

Bronz získaly curlerky Velké Británie. O triumfu rozhodl až poslední kámen

Soči – Až závěrečný desátý end rozhodl o tom, že bronzové medaile na olympijských hrách v Soči získaly curlerky Velké Británie. Ty v souboji o třetí místo zdolaly Švýcarky těsně 6:5 , když vítězný bod zaznamenala skipka Eve Muirheadová až posledním kamenem. Souboj o zlato mezi Kanadou a Švédskem sledujte od 14:30 exkluzivně na našem webu.

Radost britských curlerek
zdroj: ČTK/PA autor: Andrew Milligan

Britské curlerky se dostaly v utkání o třetí místo do vedení poprvé až v osmém endu. Švýcarky ale posledním kamenem následujícího endu vyrovnaly na 5:5, rozhodnutí tak přinesla až dramatická koncovka. Britky se dočkaly první olympijské medaile od roku 2002, kdy v Salt Lake City turnaj vyhrály.

Ženská reprezentace se tak postarala o to, že britská výprava na ZOH minimálně vyrovná ziskem čtyř medailí vlastní historické maximum z roku 1924. V Soči zatím Velká Británie získala zlato ve skeletonu zásluhou Elizabeth Yarnoldové a bronz ve slopestylu díky snowboardistce Jenny Jonesové. Vzhledem k finálové účasti britských curlerů mají už nyní jisté další zlato nebo stříbro z turnaje mužů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy