Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Havajský Everest

Bauer se snaží naučit se zase bruslit

Soči - Bruslení není v letošním roce pro Lukáše Bauera ten "správný šálek kávy". Moc mu tato technika nejde, i proto se nepovažuje za adepta na medaili v nedělním olympijském závodu běžců na lyžích na 50 kilometrů volnou technikou. Před startem se ale cítí dobře. "Jsem zdravý jako rybička," usmíval se Bauer.

Lukáš Bauer
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Jeho posledním závodem v Soči byla štafeta. Po ní si dal dva dny volno, potom dva dny trénoval. "Jenom jsem bruslil, protože celou olympiádu jsem byl zaměřený na klasiku, z větší části i v závěrečné přípravě," uvedl.

"Když to hodně přeženu, snažím se naučit se zase bruslit," smál se.

I proto má ze závodu obavy. V Soči vsadil na jednu kartu - závod na 15 km klasicky, v němž byl pátý. Vynechal skiatlon, jel štafetu a chtěl se dostat do nominace na sprint dvojic. Aby se právě vyhnul padesátce. "To se nepodařilo," prohlásil s úsměvem.

Z Bauera ale vyzařuje pohoda. Právě dobré rozpoložení by mohlo být jeho výhodou. "Nemůžu říct, že jsem na tom špatně. Forma je dobrá. Když jedu v klasice, mám pocit, že to odjíždí. V bruslení ale mám pocit, že se s technikou trošku peru. Pocit na lyžích není skvělý. Na druhou stranu to neznamená, že bych měl jet mizerně," dodal.

Na další páté místo nemyslí. "To bude hodně těžké. Jde o to, jak se mi podaří rozvrhnout síly," uvedl majitel tří olympijských medailí. "První dva tréninky byly trochu bolavé. Používáš jiné svaly, musíš jet trochu jinak. Takže snad jsem si zvykl. Bojovat ale budu," ujistil.

Poslední závod volnou technikou na 50km jel v březnu v roce 2010 a v Oslu byl sedmnáctý. Na startu budou také Martin Jakš, Petr Novák a Jiří Magál. Závod začne v 8:00 středoevropského času.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy