Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Severní Korea zrušila kvůli pandemii účast na olympiádě v Tokiu

Tokio se tentokrát žádných synchronně sladěných roztleskávaček nejspíš nedočká. Severní Korea se rozhodla neúčastnit nadcházejících letních olympijských her. Jako důvod uvedla snahu ochránit své sportovce před pandemií covidu-19.

Severokorejské roztleskávačky
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Rozhodnutí o nevyslání zástupců na olympijské hry, které pořádá japonské hlavní město, přijal severokorejský olympijský výbor již 25. března.

"Korejská lidově demokratická republika se rozhodla neúčastnit se 32. olympijských her (...), aby ochránila své sportovce před globální zdravotní krizí spojenou s koronavirem," citovala z oznámení jihokorejská agentura Jonhap.

Státní sdělovací prostředky dříve uvedly, že olympijský výbor zasedne s cílem diskutovat o "praktických otázkách souvisejících s veřejnými sportovními akcemi". Chystanou neúčast na Hrách v Tokiu nicméně nezmiňovaly.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un až dosud vyjadřoval ochotu vyslat do Japonska výpravu severokorejských sportovců, připomněla agentura Kjódó.

Tokijské Hry, které byly loni kvůli pandemii o rok odloženy, se budou konat od 23. července do 8. srpna. Paralympijské hry jsou na programu od 24. srpna do 5. září. Kvůli obavám z dalšího šíření koronaviru a jeho různých mutací na ně nebudou mít přístup fanoušci ze zahraničí.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy