Následuje
Sokolský zpravodaj

Sáblíková je nejlepší sportovkyní Olympu

Martina Sáblíková se po třech letech vrátila na trůn pro nejlepšího sportovce ministerstva vnitra. Anketu Olympu letos vyhrála před sportovním lezcem Adamem Ondrou a skeetařem Jakubem Tomečkem.

Martina Sáblíková
zdroj: ČTK/AP/Jeff McIntosh

Anketu ovládla Sáblíková i v letech 2013, 2015 a 2016. Uplynulé dva ročníky patřily biatlonistům, předloni vyhrála Gabriela Koukalová a loni Michal Krčmář.

Dvaatřicetiletá Sáblíková má za sebou báječnou sezonu, v které podvanácté ovládla celkové hodnocení Světového poháru, získala tři zlaté medaile na mistrovství světa a třikrát překonala světový rekord. Pro cenu si trojnásobná olympijská vítězka na vyhlášení v Praze nepřišla, jelikož už trénuje na další zimu v Inzellu.

Sáblíková vyhrála anketu ministerstva vnitra

Juniorkou roku se stala skeletonistka Anna Fernstädtová a Cenu ministerstva vnitra převzala bronzová olympijská medailistka Karolína Erbanová, která loni v 25 letech nečekaně ukončila rychlobruslařskou kariéru. Do Síně slávy Olympu byl uveden sportovní střelec Petr Hrdlička, olympijský vítěz v trapu z Barcelony 1992.

Výsledky ankety Sportovec roku ministerstva vnitra

1. Sáblíková (rychlobruslení), 2. Ondra (sportovní lezení), 3. Tomeček (sportovní střelba – skeet), 4. Lipták (sportovní střelba – trap), 5. Hanzlíčková (zápas), 6. Kříž (sportovní lezení).

Junior roku: Fernstädtová (skeleton).

Síň slávy: Hrdlička (sport. střelba – trap).

Cena ministerstva vnitra: Erbanová (rychlobruslení).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy