Následuje
Sportovní zprávy

Za zřícení visuté cyklostezky v Riu je obžalováno čtrnáct lidí

Rio de Janeiro - Celkem čtrnáct lidí bylo v Brazílii obviněno v souvislosti s dubnovým zřícením části cyklostezky v Riu de Janeiro, které si vyžádalo dva mrtvé. Státní zastupitelstvo na osoby spoluodpovědné za stavbu jednoho z předolympijských projektů podalo žalobu za zabití.

Zborcená cyklostezka na pobřeží
zdroj: Reuters autor: Ricardo Moraes

K tragédii došlo 21. dubna, necelé čtyři měsíce po slavnostním otevření cyklostezky, kdy nevydržela zátěž zhruba 50 metrů dlouhá visutá část, vedená na pilířích nad strmým pobřežím. Podle svědků zasáhly konstrukci před zřícením velké vlny. Záchranáři později z oceánu vylovili dvě mužská těla.

Podle státního zastupitelství nevzali inženýři při projektování visuté části dostatečně do úvahy očekávané nárazy vln na pobřeží. Vyšetřování navíc odhalilo další nedostatky při stavbě.

Vybudování 3,9 kilometrů dlouhé cyklostezky stálo více než deset milionů eur (270 milionů korun). Trasa vede v jižní části města k olympijskému parku Barra a měla sloužit především turistům. Díky krásným výhledům se rychle dostala mezi oblíbené cesty místních obyvatel. Nyní je ale poškozená část stále uzavřená a není jasné, zda se ji podaří do začátku olympijských her opravit a znovu zprovoznit.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy