Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slovensko - Česko

Vysoký funkcionář MOV byl v Riu zatčen kvůli ilegálnímu prodeji lístků

Rio de Janeiro - Šéf Evropského olympijského výboru Patrick Hickey byl v Riu de Janeiro zadržen kvůli podezření z nelegálního obchodování se vstupenkami na olympijské soutěže. Jednasedmdesátiletý irský funkcionář oznámil, že do vyřešení případu dočasně odstupuje ze svých funkcí. Vedle evropského výboru je i ve výkonném výboru Mezinárodního olympijského výboru a v čele domácího olympijského výboru.

Prezident Evropského olympijského výboru Patrick Hickey
zdroj: Reuters autor: USA Today Sports

Policie si pro funkcionáře přijela brzy ráno do hotelu Windsor Marapendi v Riu. Hickey je podezřelý, že předával vstupenky překupníkům, kteří je pak nabízeli na černém trhu za vysoké částky. K jeho zatčení došlo den poté, co policie v Riu zadržela muže s 800 nelegálně získanými lístky.

"Ve světle událostí z tohoto rána a vzhledem ke svému zdraví se pan Hickey rozhodl dočasně odstoupit z postu prezidenta Irského olympijského výboru (OCI) a všech dalších funkcí," uvedl OCI k případu.

Hickey skončil v nemocnici

Hickey prakticky hned po zadržení putoval do nemocnice. Policejní mluvčí řekl irské televizi RTE, že šlo o preventivní opatření. Bývalý judista a čestný předseda Irské judistické federace je v čele OCI od roku 1989.

Prezidentské role v EOC se podle vnitřních pravidel výboru dočasně ujme viceprezident Janez Kocijančič ze Slovinska. "Funkci začne zastávat okamžitě," uvedl EOC v tiskovém prohlášení.

Brazilské úřady už dříve zatkly kvůli překupnictví vstupenek na olympijské hry čtyři zaměstnance britské společnosti THG Sports. Zároveň policie zabavila více než 1000 lístků, jež byly nabízeny za přemrštěné ceny.

Zabavené vstupenky byly původně přiděleny Irskému olympijskému výboru (OCI), jehož předsedou je rovněž Hickey. THG Sports pro OCI distribuovala lístky během Her v Londýně 2012 a Soči 2014, nyní má však národní výbor jiného oficiálního prodejce. 

Je nám líto, video expirovalo.
Šéf evropského olympijského výboru Hickey byl zadržen
Zdroj
ČTK, BBC, ČT sport

Hlavní zprávy