Následuje
Český Ironman na Sahaře

Veselý a Schilb už trénují s reprezentací

Praha - Basketbalová reprezentace se připravuje na olympijskou kvalifikaci už i s oporami Janem Veselým a Blakem Schilbem. Trenér Ronen Ginzburg tak čeká už jen na Tomáše Satoranského a Davida Jelínka, který bojuje o angažmá v NBA. Nejistý je start Pavla Pumprly, který absolvoval operaci, a definitivně se k týmu nepřipojí pivot Ondřej Balvín. Češi se od 4. do 9. července utkají v Bělehradě s dalšími pěti protivníky o jednu vstupenku na olympijské hry.

Blake Schilb
zdroj: ČTK autor: Stejskal Ivo

"S Ondrou jsme v kontaktu. I nadále však platí, že preferuje svoji individuální přípravu v rámci USA. Jeho cílem je získat kontrakt s týmem z NBA. Pokud se mu to povede, bude určitě tým chtít, aby hrál Summer League a připravoval se s družstvem. I kdyby kontrakt nezískal, tak chce hrát Letní ligu. V tu chvíli se naše programy časově překrývají," vysvětlil manažer reprezentace Michal Šob.

Před nedělním duelem v Chorvatsku už ale tým posílili Veselý se Schilbem. Kádr naopak opustili zraněný Tomáš Pomikálek a mladý pivot Adam Pecháček. "Blake přiletěl do České republiky 16. června, když jsme byli v Itálii. V tu dobu trénoval individuálně a od pondělí trénuje s týmem. Nic nebrání tomu, aby v přípravě pokračoval podle plánu. To znamená, že s námi odlétá do Chorvatska. A Honza Veselý se připojil také v pondělí. Trénuje s týmem," dodal Šob.

Satoranský by měl jít na Tunisko

Druhá z největších hvězd týmu Satoranský teprve ve středu zakončil sezonu v Barceloně. K týmu by se tak měl připojit až v pondělí a představit se v domácích zápasech proti Tunisku (28. června) a Mexiku (30. června) v Praze na Královce.

"Samozřejmě, jedná se o klíčového rozehrávače, ale my striktně netrváme na tom, aby se připojil už do Chorvatska. Bude potřebovat čas alespoň na částečnou rekonvalescenci po náročné sezoně. Dohoda je taková, že stoprocentně bude připraven na přípravu s Tunisem 28. června," potvrdil Šob.

Pumprla musel na operaci

Naopak nejistá je účast dalšího hráče obvyklé základní sestavy Pumprly, který musel po konci sezony na menší operaci. "Pavel je v Praze v péči našich lékařů a fyzioterapeutů. Tento týden by měl jít na vyšetření. Lékaři posoudí, jak jeho tělo reaguje na zátěž, a zároveň přijdou s časovým odhadem. Shodli jsme se, že nemá cenu to na sílu uspěchat. Pořád platí, že je zde šance, aby mohl odjet na kvalifikaci. Bude ale záležet na jeho zdravotním stavu, aktuální formě a nominaci trenéra," prohlásil Šob.

Basketbalisté se chystají na olympijskou kvalifikaci
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy