Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Veselý a Rosol si v Riu zahrají čtyřhru

Londýn - Jiří Veselý a Lukáš Rosol si spolu zahrají čtyřhru na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Vyplývá to z dnešních předběžných přihlášek, které Mezinárodní tenisová federace (ITF) zveřejnila v Londýně.

Jiří Veselý
zdroj: Reuters autor: ERIC GAILLARD

Veselý i Rosol mají spolu s Tomášem Berdychem jistou na olympiádě i účast ve dvouhře a nově se společně dostali i do deblového pavouku pro 32 párů. Mezi nimi nechybí ani osvědčená daviscupová dvojice Berdych, Radek Štěpánek.

Federace ITF potvrdila, že do dvouhry žen se dostaly fedcupové vítězky Petra Kvitová, Lucie Šafářová, Karolína Plíšková a Barbora Strýcová. Jen pět států má v singlu pro 64 hráček maximální počet čtyř tenistek.

Ve čtyřhře nastoupí stříbrné medailistky z Londýna Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou, druhou dvojici tvoří Šafářová a Karolína Plíšková.

Nominace párů pro smíšenou čtyřhru se budou podávat v dějišti turnaje do 9. srpna. Za ČR by teoreticky mohli nastoupit Berdych s Karolínou Plíškovou a možná také Štěpánek se Šafářovou, kteří spolu hrají mix ve Wimbledonu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy