Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Francie

Tyčkařkám se nelíbí slova Isinbajevové o neplnohodnotné soutěži

Rio de Janeiro – Řecká tyčkařka Ekaterini Stefanídiová si nemyslí, že by při olympijském triumfu získala méně hodnotnou zlatou medaili kvůli tomu, že na Hrách chyběla Ruska Jelena Isinbajevová. Světové rekordmance znemožnila účast v Riu de Janeiro mezinárodní federace IAAF v rámci trestu pro ruský svaz kvůli dopingovým praktikám v zemi. Dvojnásobná olympijská vítězka a trojnásobná mistryně světa na to konto prohlásila, že při její absenci na olympijských hrách nebudou ve hře plnohodnotné medaile, a zopakovala to ještě těsně před tyčkařským finále, když oznámila konec kariéry.

Ekaterini Stefanídiová
zdroj: ČTK/AP autor: Matt Slocum

"Mně ale nepřipadá, že by ta medaile byla nějak nekompletní," podotkla Stefanídiová. Na prohlášení Isinbajevové ji mrzelo, že s ním mířila na soupeřky, které s rozhodnutím o její neúčasti neměly nic společného. "Myslím, že každá z nás by byla ráda, kdyby tady byla, kdyby měla možnost ji porazit. Ale je to takhle a my s tím nemáme nic společného," řekla nová šampionka.

Ruská světová rekordmanka se dočkala kritické reakce i od dalších finalistek olympijského závodu. "Její poznámky lze brát jako nemístné a neuctivé vůči všem, kteří tam dnes byli," řekla stříbrná medailistka Sandi Morrisová z USA, jež stejně jako Stefanídiová překonala 485 centimetrů. "Přitom ona je někdo, ke komu jsem celý život vzhlížela, a docela mě zklamalo, co jsem slyšela," dodala.

"Myslím, že jako sportovkyně s tolika světovými rekordy a tituly by takové věci říkat neměla. Nedovedu si představit, že by něco takového o svých soupeřích prohlásil Usain Bolt," podotkla německá tyčkařka Lisa Ryzihová. A připojila se i její krajanka Martina Strutzová. "Absolutně přehnané. A kromě toho, ani před čtyřmi lety Jelena žádné zlato nevyhrála," připomněla londýnský závod, ve kterém Isinbajevová obsadila až třetí místo a neobhájila tituly z Atén a Pekingu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy