Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Slavia Praha - CFR Kluž

Spilková se dál trápí, po druhém dnu je devátá od konce

Rio de Janeiro – Klára Spilková se v Riu s formou nepotkala a v turnaji tápe. Česká reprezentantka se sice ve druhém kole zlepšila oproti prvnímu dni, když zahrála dvě rány nad par, ale s celkovým skóre +8 si oproti včerejšku ještě o místo pohoršila a je na 52. místě. V čele je bývalá světová jednička Korejka Pak In-pe s deseti ranami pod par. O ránu za ní je vítězka dvou majorů Stacy Lewisová z USA, která druhý den potřebovala na 18 jamek skvělých 63 ran. 

Kláře Spilkové se na olympijských greenech zatím moc nedaří
zdroj: Reuters autor: Kevin Lamarque

Na rozdíl od prvního dne začala Spilková bogey, ale to na úvodní devítce smazala birdie na tříparové osmičce. "Rozjezd byl malinko pomalejší, ale nefoukalo a bylo to příjemnější než v prvním kole. Šlo to určitě lépe a jsem ráda, že jsem našla alespoň nějaké pozitivum. Bylo to v dobrém tempu," řekla jednadvacetiletá česká hráčka.

Ve středu se jí druhá devítka nepovedla, ale tentokrát chybovala jen na nejtěžší dvanáctce. Na dlouhý čtyřpar potřebovala šest ran. "Měla jsem dobrý drive, ale je tam velice úzký vstup na green a trojku dřevo jsem zatáhla do lesa. Musela jsem dropovat a vykopávat a double nakonec nebyl tak šílenej, jak to vypadalo," řekla.

Spilková má před sebou ještě dvě kola. Na olympiádě hraje jen šedesát hráček, takže po dvou kolech nenásleduje cut jako na klasických turnajích. 

Je nám líto, video expirovalo.
Spilková: Šlo mi to lépe než v prvním kole

Hlavní zprávy

Nejčtenější články