Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Ruské moderní gymnastky berou ve víceboji páté zlato v řadě

Rio de Janeiro – Víceboj družstev vyhrály v Riu popáté za sebou ruské moderní gymnastky, které díky skvělé druhé části odsunuly o téměř půl bodu na stříbrnou pozici do té doby vedoucí Španělky. Třetí skončily se stejným bodovým ziskem Bulharky.

Zlaté ruské moderní gymnastky
zdroj: Reuters autor: Mike Blake

Po společném cvičení s pěti stuhami měly Španělky v čele náskok dvou desetin bodu, avšak Ruskám ve složení Věra Birjukovová, Anastasija Blizňuková, Anastasija Maximovová, Anastasija Tatarevová a Marija Tolkačevová se na rozdíl od největších soupeřek povedlo vystoupení s kužely a obručemi.

Španělky, které v roce 1996 ovládly premiérovou soutěž družstev pod pěti kruhy, se musely spokojit se stříbrem. I tak je to pro ně největší úspěch od Atlanty.

Je nám líto, video expirovalo.
Finálové cvičení ruských moderních gymnastek s kužely a obručemi

Výsledky moderní gymnastiky

Družstva: 1. Rusko (Birjukovová, Blizňuková, Maximovová, Tatarevová, Tolkačevová) 36,233, 2. Španělsko (Aguilarová, Castrová, Lópezová, Mohedanová, Queredaová) 35,766, 3. Bulharsko (Kamberovová, Kazanovová, Majevská, Najdenovová, Todorovová) 35,766, 4. Itálie 35,549, 5. Bělorusko 35,299, 6. Izrael 34,549, 7. Ukrajina 34,282, 8. Japonsko 34,200.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy