Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Pardubice - FC Slavoj Vyšehrad

Pozdě, ale přece. Rusko přišlo kvůli dopingu o další medaili z Pekingu

Rio de Janeiro - Ruské atletky přišly kvůli dopingu o stříbrnou medaili, kterou získala štafeta na 4 x 400 metrů na olympijských hrách v Pekingu v roce 2008. Zpětná prověrka vzorků totiž odhalila u jedné z členek družstva Anastasie Kapačinské užití anabolických steroidů. Dalšími hříšníky jsou desetibojař Alexandr Pogorelov a koulař Ivan Juškov. Oba budou vyškrtnuti z výsledků.

Doping
zdroj: ČTK/PA autor: Adrian Wyld

Po diskvalifikaci Pogorelova ze čtvrtého místa se v konečných výsledcích pekingského desetiboje posune Roman Šebrle z šestého na páté místo. Juškov byl ve finále koulařů desátý.

Rusko tak přišlo během jednoho týdne už o druhou štafetovou medaili. Kvůli dopingu Julije Čermošanské musí vrátit olympijské zlato ze závodu na 4 x 100 metrů.

Ve čtvrtkařské štafetě v Pekingu doběhly Rusky druhé za Američankami. Na stříbrnou příčku se nyní posunou původně bronzové Jamajčanky, na stupně vítězů postoupí čtvrté Bělorusko.

Nová analýza odhalila ve vzorku Kapačinské stejně jako u Čermošanské stopy stanozololu a turinabolu. Byla proto diskvalifikována i z pátého místa v individuálním závodě na 400 m. Stejná anabolika nalezla kontrola i u Juškova, který měl ve vzorku navíc oxandrolon, Pogorelov měl pozitivní výsledek na turinabol.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy