Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
UniCredit Czech Open

Poslední zlata získaly USA a Rusko, mongolští trenéři protestovali striptýzem

Rio de Janeiro – Poslední zápasnická zlata na olympijských hrách v Riu de Janeiro získali volnostylaři Kyle Frederick Snyder z USA ve váze do 97 kg a Rus Soslan Ramonov v kategorii do 65 kg. Utkání o bronz v nižší váhové kategorii bylo poznamenáno skandálním chováním mongolských trenérů, kteří se na prostest proti porážce svého svěřence na žíněnce svlékli.

Soslan Ramonov
zdroj: Reuters autor: Issei Kato

Snyder potvrdil roli největšího favorita své váhy. Dvacetiletý mistr světa porazil ve finále o 13 let staršího Chetaga Gozjumova z Ázerbájdžánu, jenž získal po bronzech z Her v Pekingu a Londýně stříbro.

Snyder v této kategorii navázal na londýnské zlato Jakea Varnera, kterého letos v dubnu porazil v americké kvalifikaci.

Mistr světa z roku 2014 Ramonov nedal ve finále šanci Toghrulu Asgarovovi z Ázerbájdžánu. Pětadvacetiletý Rus porazil zlatého medailistu z Londýna ve váze do 60 kg na jasnou technickou převahu už po dvou minutách boje.

Skandální závěr mělo utkání o bronz v kategorii do 65 kg mezi Uzbekem Ichtyorem Navruzovem a Mandakhnaranem Ganzorigem z Mongolska. Ganzorig vedl v závěru duelu 7:6, v posledních vteřinách ale začal předčasně slavit a byl rozhodčími potrestán za pasivitu a vyhýbání se zápasu.

Bronzovou medaili tak rozhodčí přiřkli uzbeckému zápasníkovi, což neunesli Ganzorigovi trenéři a přímo na zápasové žíněnce Carioca Areny se na protest svlékli. Oba členy mongolského týmu musela z arény vyvést až ochranka.

Zápas muži - volný styl:

Do 65 kg: 1. Ramonov (Rus.), 2. Asgarov (Ázer.), 3. Chamizo (It.) a Navruzov (Uzb.), 5. Molinaro (USA) a Ganzorig (Mong.), 7. Valdes (Kuba) a Novačkov (Bulh.).

Do 97 kg: 1. Snyder (USA), 2. Gozjumov (Ázer.), 3. Saritov (Rum.) a Ibragimov (Uzb.), 5. Odikadze (Gruz.) a Andrijcev (Ukr.), 7. Jazdání (Írán), 8. Ibragimov (Kaz.).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články