Následuje
Fotbal Extra: Bulharsko - Česko

Olympijský park na Lipně otevírá za týden, většina sportovišť se teprve dokončuje

Se začátkem olympijských her odstartuje sportovní dění nejen v Brazílii, ale také v Česku. Okolí Lipenské přehrady se totiž během olympiády promění v jedno velké sportoviště. Návštěvníci si zde budou moci vyzkoušet až 47 sportů.

Hlavním centrem olympijského parku se stane Lipno nad Vltavou společně s dalšími sedmi lokalitami v jeho okolí. Na zhruba 63 000 metrech čtverečních bude k vyzkoušení 26 olympijských sportů a 21 neolympijských. Celý program bude svázán s průběhem olympiády, a tak se fanoušci na jihu Čech budou moci potkávat s bývalými i současnými olympioniky.

"V průběhu celé olympiády budou na Lipně přítomni sportovci, kteří nejsou aktivní v Riu. Ať už jde o ty, kteří se tam nekvalifikovali, nebo olympijské legendy," říká Kateřina Neumannová.

Týden před začátkem Her probíhá finální úprava podloží a terénu, většina slibovaných sportovišť se teprve dokončuje. Třeba jedna z hlavních atrakcí – třísetmetrová skluzavka – se bude teprve instalovat. Organizátoři ale slibují, že na páteční slavnostní zahájení už bude vše připraveno tak, aby park mohl své návštěvníky inspirovat atmosférou olympijských závodů.

Hlavní zprávy