Následuje
Sportovní zprávy

Olympijský maraton ČT: 24 hodin denně na dvou programech a na webu

Praha – Už ve středu 3. srpna nabídne Česká televize první přenos z olympijských her v Riu de Janeiro. Po předskokanu v podobě fotbalového turnaje žen a mužů začne ten pravý olympijský maraton přímým přenosem slavnostního zahájení v pátek 5. srpna. Hry budou čtyřiadvacet hodin denně hostit programy ČT sport a ČT2. Olympijský webový speciál i s osmi extra streamy naleznou diváci na adrese www.ceskatelevize.cz/rio2016.

Olympijská vesnice v Riu de Janeiro
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Li Ming

"Stejně jako v minulosti a stejně jako v letech 2018 a 2020 jsme i letos připraveni divákům nabídnout plnohodnotný olympijský servis. Ten bude nyní představovat přes sedm set hodin sportovního programu. Takový rozsah je i ve světovém měřítku unikátem, neboť jen plánované přímé přenosy v úhrnu pokryjí osmnáct dnů vysílaní," říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

ČT bude do celého světa vysílat vodní slalom

"Olympijské hry máme v programu už od roku 1956 a mezi ostatními vysílateli si stále držíme silnou pozici. Při nadcházejících Hrách tak nebudeme pouze zprostředkovatelem olympijského dění, ale rovněž jeho významným spolutvůrcem. Česká televize byla totiž Mezinárodním olympijským výborem požádána, aby pro všechna světová média vyrobila přenosy z vodního slalomu," doplňuje výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Do Ria se chystají kromě komentátorů také sportovní experti

Olympijské vysílání, čítající celkově přes 731 hodin, bude hostit program ČT sport, který pokryje naprostou většinu medailových disciplín, a rovněž ČT2, který odvysílá především širokou nabídku míčových sportů.

Webový speciál – 8 extra streamů, sestřihy, záznamy, aktuální zpravodajství

Olympiáda bude divákům k dispozici také na webu. "Obsáhlý webový speciál nabídne možnost sledovat živě až deset sportovišť najednou. Diváci si tak mohou vybírat dle svých sportovních preferencí," upozorňuje vedoucí redakcí Nových médií Filip Černý a doplňuje: "Stránky zároveň poskytnou úplný informační servis, výsledky, zpravodajství či dojmy reportérů České televize přímo z Brazílie. Olympijské dění nezůstane stranou ani na sociálních sítích."

Tak jako při olympiádě v Londýně vysílá Česká televize do místa konání Her četný tým redaktorů a komentátorů a své studio vybuduje přímo v Riu. Diváky jím provedou Robert Záruba a Jaromír Bosák. "Naším úkolem bude kromě vysílání hlavního programu také zprostředkování kontaktu mezi diváky doma a českými sportovci v Riu," říká Robert Záruba.

Pět expertů přímo v Riu

"Ještě nikdy v historii přitom nebudovala Česká televize svou vysílací základnu v takových podmínkách a tak daleko od republiky. Program bude spolu s námi uvádět a glosovat střídavě pět expertů. Mezi respektu hodné osobnosti s olympijskou minulostí patří například Vávra Hradilek, Jana Komrsková či Kristýna Kolocová," avizuje Robert Záruba.

Zajímavé hosty uvidí diváci také v dalším studiu, které Česká televize staví na Lipně a které ukáže, jak daleké hry prožívá naše republika doma. Průvodci dění na Lipně budou Petr Vichnar a Darina Vymětalíková.

O nic důležitého diváci nepřijdou

Plán televizního vysílání není pevně daný a bude se v průběhu Her měnit v závislosti na vývoji konkrétních soutěží a na startech českých olympioniků. Při vysílání je nutné počítat s časovým posunem, hlavní blok atletiky a dalších sportů spadajících do vysílání mezi 1. a 4. hodinou ranní tak Česká televize zopakuje vždy následující den dopoledne.

Hlavní zprávy