Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Olympiáda bude i se Saganem. Ne však na silnici, ale v terénu

Bratislava – Peter Sagan vymění na olympijských hrách v Riu de Janeiro silnici za terén a Slovensko bude reprezentovat pouze v cross country na horských kolech. Hvězda týmu Tinkoff zaujme jediné slovenské místo pro bikový závod, místo něj bude v silničním závodě startovat Martin Haring.

Peter Sagan
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

Šestadvacetiletý Sagan se rozhodl nestartovat v silničním závodu v Riu kvůli jeho náročnému profilu, jenž mu nedával příliš šancí na úspěch. Proto začal koketovat s myšlenkou návratu k horským kolům, na nichž zahájil kariéru a v roce 2008 se stal juniorským mistrem světa i Evropy.

V rámci testování své formy před návratem do terénu se Sagan představil mimo jiné na konci dubna v závodě Českého poháru v Teplicích a s defektem skončil čtvrtý.

O nominaci na OH v Riu rozhodl Slovenský svaz cyklistiky, který může do závodů na silnici i v terénu postavit vždy pouze jednoho jezdce. "Peter nabídl místenku v rámci silniční cyklistiky na výměnu za start v MTB v cross country. Po skončení Tour de France má na speciální přípravu ještě čtyři týdny. Jak ho známe, nebude se chtít olympiády jen zúčastnit, ale bojovat o přední místa," řekl předseda cyklistického svazu Peter Privara.

Závod v cross country se stejně jako před čtyřmi lety v Londýně pojede v závěrečný den Her a zlato bude 21. srpna obhajovat český biker Jaroslav Kulhavý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy