Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2019 Nizozemsko

Mutko: MOV možná z olympiády vyloučí celé Rusko

Moskva – Olympijské hry budou s největší pravděpodobností bez ruských atletů. Podle ruského ministra sportu Vitalije Mutka by však Mezinárodní výbor mohl vyloučit z her v Riu de Janeiro celou reprezentaci.

Vitalij Mutko
zdroj: ČTK/ITAR-TASS/ autor: Yegor Aleyev

V úterý se v Lausanne sejdou představitelé MOV a sportovních federací a na programu jednání bude i otázka kolektivní zodpovědnosti za doping.

"Nezávislá komise (Světové antidopingové agentury) WADA ještě pracuje, ale dnes už jsem četl desítky prohlášení a komentářů. Četl jsem dva rozhovory s viceprezidentem MOV Poundem a část dokumentu pana (pracovníka WADA) McLarena. Může nastat ještě horší období, potrestáni mohou být všichni ruští reprezentanti," řekl Mutko.

V úterý však takový verdikt neočekává. Nedoufá ani, že MOV změní rozhodnutí IAAF a pustí na hry ruské atlety. "Zítra prostě bude olympijský summit, tam se o ničem nerozhodne. Rozhodnutí o našich atletech se nezmění, to je mi absolutně jasné. Tam nebudou lidé, kteří by to mohli změnit," prohlásil ruský ministr.

O možném vyloučení celé ruské reprezentace z her v Riu informoval s odkazem na své zdroje německý časopis Spiegel. Podle něj se na úterním setkání bude jednat o situaci zemí, které v současnosti nevyhovují regulím WADA. To jsou vedle Ruska také Keňa a Španělsko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy