Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

MOV nebude trestat amerického plavce Lochteho

Lausanne - Americký plavec Ryan Lochte nebude trestán Mezinárodním olympijským výborem (MOV) za vymyšlenou historku o přepadení v průběhu olympijských her v Riu de Janeiro. Podle představitelů MOV jsou sankce od plaveckého svazu USA i tamního olympijského výboru dostatečné.

Ryan Lochte
zdroj: Reuters autor: David Gray

Šestinásobný olympijský vítěz a majitel 27 medailí z mistrovství světa nesmí deset měsíců závodit a během trestu nebude dostávat finanční podporu od svazu. Po ztrátě několika sponzorů přišel Lochte také zhruba o milion dolarů. Závodit nesmí do konce června a chybět bude i na MS v Budapešti.

"Už dříve udělené sankce jsou adekvátní. Podle rozhodnutí disciplinární komise MOV není další trest potřeba," uvedl Mezinárodní olympijský výbor. Souhlasí také se zákazem činnosti na čtyři měsíce pro Lochteho reprezentační kolegy Gunnara Bentze, Jacka Congera a Jamese Feigena.

Dvaatřicetiletý Lochte v Riu vybojoval jedno zlato ve štafetě. Po skončení plaveckých soutěží oznámil, že se stal s kolegy obětí přepadení, při němž na ně lupiči převlečení za policisty mířili pistolí.

Později však vyšlo najevo, že američtí plavci poničili čerpací stanici, kde se dostali do konfliktu s ochrankou. Historkou o přepadení se jen snažili odvrátit pozornost. Lochte přiznal, že byl při incidentu opilý, což zapříčinilo konflikt. Za své chování se pak omluvil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy