Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na skialpech přes hory

Moderní pětibojařka Kodedová pojede do Ria. Dodatečně se kvalifikovala

Praha – O jednoho člena se rozšířila česká skupina moderních pětibojařů, kteří budou soutěžit na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Obhájce zlata Davida Svobodu a Jana Kufa doplnila Barbora Kodedová, jež se do Brazílie kvalifikovala dodatečně.

Česká pětibojařka Barbora Kodedová
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

Mezinárodní pětibojařská federace zveřejnila seznam 36 účastnic olympiády po nedávném mistrovství světa, v kterém Kodedová nefigurovala. Za každou zemi ale mohou startovat maximálně dvě moderní pětibojařky a na Kodedovou připadlo díky její pozici v redukovaném světovém žebříčku jedno z uvolněných míst.

"Popravdě, když mi to trenér volal, měla jsem slzy v očích. Po tomhle roce chci skončit kariéru a lepší konec jsem si ani nemohla přát," uvedla šestadvacetiletá pětibojařka. "Tak jen aby to vyšlo, abych zůstala zdravá a v Riu to klaplo," dodala.

"Pro český pětiboj je určitě dobře, že budeme mít zástupkyni také v ženské soutěži," řekl reprezentační trenér Jakub Kučera.

Kodedová se nyní vrhne do přípravy, kterou jí narušily zdravotní problémy. Brala dvoje antibiotika a v plnohodnotném tréninku není pět týdnů. "Měla jsem zánět dutin. Od příštího týdne snad budu moct trénovat," řekla. "Teď musíme zjistit, jak velké následky nemoc zanechala, ale do začátku olympijské soutěže je pořád skoro devět týdnů," uvedl Kučera.

Kodedovou čeká nově trénink směřovaný i ke zvládnutí nejdůležitějšího závodu sezony. Trénovat bude také specifickou běžeckou trať plnou zatáček. "Když jsem vídala kluky, kteří trénovali kombi na simulované trati, nepředstavovala jsem si tam sebe. Takhle realistické myšlenky na olympiádu jsem neměla. Soustředila jsem se na závody a nad tímhle jsem neuvažovala," řekla Kodedová.

Olympijský vítěz z Londýna Svoboda a mistr světa ve smíšené štafetě Kuf splnili kvalifikační kritéria na loňském mistrovství Evropy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy