ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Mistr světa vybojoval zlato, poražený bere historické stříbro pro Niger

Rio de Janeiro – Na závěr turnaje taekwonda zaujmul úřadující mistr světa Radik Isajev z Ázerbájdžánu první místo v kategorii nad 80 kg. Jeho soupeř Abdoulrazak Issoufou získal pro Niger premiérovou stříbrnou medaili. Nejtěžší kategorii žen nad 67 kg ovládla Číňanka Čeng Šu-jin.

Isajev přidává k mistrovskému titulu olympijské zlato
zdroj: ČT4 autor: Peter Cziborra

Šestadvacetiletý Radik Isajev se předloni stal mistrem Evropy a loni ovládl mistrovství světa i Evropské hry. Z Ria si odváží vůbec nejcennější kov, ve finále nejtěžší váhy nad 80 kg zdolal Abdoulrazaka Issoufoua z Nigeru.

Navzdory porážce 2:6 se Issoufou mohl radovat z největšího olympijského úspěchu své země, reprezentanti Nigeru si dosud za celou historii Her odvezli pouze bronz z boxerského turnaje v roce 1972. Niger se stal osmasedmdesátým státem, který získal v Riu medaili, čímž stanovil nový rekord v počtu medailových států na jedněch Hrách.

V kategorii žen nad 67 kg zlatou medaili získala vicemistryně světa Čeng Šu-jin z Číny, ve finále porazila Mexičanku Marii Espinozovou, která vlastní už zlato z Pekingu a bronz z Londýna.

Záznam taekwonda: nad 67 kg (Ž), nad 80 kg (M): opravy, o 3. místo, finále