Následuje
Olympijský magazín

Lemaitre a Schippersová věří v olympijskou medaili

Londýn – Atletické soutěže jsou ozdobou soubojů pod pěti kruhy a nejinak tomu bude i na nadcházejícím sportovním svátku v Riu de Janeiro. Medailové ambice mají v silné konkurenci jamajských či amerických sprinterů a sprinterek také dva zástupci evropské špičky – Christophe Lemaitre a Dafne Schippersová.

Christophe Lemaitre
zdroj: GettyImages autor: Ian Walton

Lemaitre se po zranění vrací zpět do formy a v Riu by chtěl v silné konkurenci na dvoustovce uspět. "Mým cílem je dostat se na stupně vítězů. I když vím, že letos se na dvoustovce běhá hodně rychle a rozhodně nepatřím mezi favority. Ale chci olympijskou medaili," prohlásil sebevědomě.

Francouzský atlet se zranil na červnových závodech v Rusku, kde vyhrál stovku, ale na dvojnásobnou trať už kvůli poraněnému svalu nenastoupil. Vynechat musel i evropský šampionát v Amsterdamu.

Lemaitre: Chci olympijskou medaili

O minulém víkendu už ale nechyběl v Monaku na diamantové lize, kde doběhl druhý. "Cítím se mnohem lépe. Zranění se hojí rychle. Jen si to potřebuji potvrdit při závodě," dodal Lemeitre, kterého čeká v Londýně souboj s Usainem Boltem.

Na olympijský sprint se chystá i nizozemská atletka Dafne Schippersová, která na nedávném mistrovství Evropy vybojovala dvě zlaté medaile. "Chci se soustředit na stovku i dvoustovku. Od loňského roku vylepšuji svůj start, který se mi dříve příliš nedařil. Mohl by z toho být pěkný výsledek," uvedla Schippersová.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy