Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
USA - Španělsko

Klišinová: Výsledek nic moc, ale podpora publika a soupeřek mě potěšila

Rio de Janeiro - Dálkařka Darja Klišinová si olympijskou soutěž v Riu de Janeiro užila i přesto, že se ve středu nedostala do užšího finále a výkonem 663 centimetrů obsadila deváté místo. Jediná ruská atletka, která směla v Brazílii startovat, si pochvalovala přízeň diváků i soupeřek, o které se například plavkyni Juliji Jefimovové mohlo jen zdát.

Darja Klišinová během závodu dálkařek
zdroj: Reuters

"Nebylo tam absolutně nic negativního. Už před kvalifikací za mnou soupeřky chodily a ptaly se, jak to se mnou vypadá, jestli mi dovolí závodit. I tribuny mi fandily," řekla pětadvacetiletá atletka ruským médiím.

To někteří jiní sportovci v Riu říct nemohli. Například ruská plavkyně Jefimovová se kvůli dopingové minulosti potýkala s nevraživostí diváků i soupeřek, na atletickém stadionu zase fanoušci bučeli na Francouze Renauda Lavillenieho, který bojoval o zlato s domácím tyčkařem Thiagem Brazem da Silvou.

Ani z devátého místa nebyla Klišinová zklamaná. "Samozřejmě nemůžu říct, že jsem s tím výsledkem spokojená, čekala jsem tak 690, ale na druhou stranu to zkouším vidět pozitivně. Je to moje první olympijská zkušenost, byla jsem tady, skákala jsem ve finále," prohlásila dvojnásobná halová mistryně Evropy, která si osobní rekord 705 cm skočila před pěti lety v Ostravě.

Darja Klišinová
zdroj: Reuters

Její olympijský start byl dlouho na vážkách. Mezinárodní atletická federace IAAF nejprve Klišinovou do Ria pustila, neboť žije a trénuje v USA, nebyla součástí ruského antidopingového systému a absolvovala nezávislé kontroly. Krátce před Hrami náhle přišel od IAAF zákaz kvůli podezření na manipulaci se vzorky, sportovní arbitráž CAS ale vyhověla jejímu odvolání.

"Dlouho jsem na ten verdikt čekala, i to se na mně samozřejmě muselo projevit. Jsem ráda, že jsem tu šanci měla, ne každý tady mohl být. Pro mne to bylo složité, protože jsem tady byla sama, a pro ostatní naše atlety ještě složitější, protože museli zůstat doma. Každopádně mně tahle zkušenost určitě pomůže v přípravě na další olympiádu," věří Klišinová.

Je nám líto, video expirovalo.
Klišinová jako jediná ruská atletka skončila devátá


Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy