Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Runway Run Praha

Klišinová bude jako jediná ruská atletka závodit v Riu

Rio de Janeiro - Dálkařka Darja Klišinová může přece jen jako jediná ruská atletka startovat na olympijských hrách v Riu. Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) podle agentury Reuters vyhověla jejímu odvolání proti zákazu, který závodnici v sobotu udělila Mezinárodní atletická federace. Klišinová se tak může chystat na soutěž ve skoku do dálky, která začne úterní kvalifikací.

Darja Klišinová
zdroj: Reuters autor: Sergei Karpukhin

Pětadvacetiletá Klišinová, která žije a trénuje v USA, byla původně jediným ruským atletem, jenž získal povolení ke startu v Riu de Janeiro. Díky bydlišti na Floridě totiž nebyla součástí ruského antidopingového systému a absolvovala nezávislé kontroly. "Byla to schopna dokázat v relevantním období," uvedl CAS po čtyřhodinovém slyšení. 

IAAF však své rozhodnutí přehodnotila na základě nových informací ze zprávy nezávislé vyšetřovací komise antidopingové organizace WADA, které si atletičtí funkcionáři dodatečně vyžádali. Konkrétní důvod, proč chtěla zakázat start v Riu i Klišinové, ale neuvedla.

Podle německé televize ARD se objevily dva vzorky Klišinové v Rusku se stopami nelegálního otevření. Lahvičky v lednici údajně byly poškrábané. A navíc jeden z těchto vzorků její moči podle zdroje ARD obsahoval nejen její DNA, ale i druhého člověka. "Jsem čistá. Nesčetněkrát a bez nejmenších pochybností jsem to prokázala," napsala dálkařka na svůj Facebook. 


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy