Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

Kisý a Koblasa skončili pátí, Ježek s Bouškou na medaile v Riu nedosáhli

Rio de Janeiro - Čeští reprezentanti na paralympijských hrách v Riu de Janeiru zařídili dvě pátá místa, o která se zasloužili koulař Aleš Kisý a cyklista Ivo Koblasa v časovce jednotlivců kategorie C2. Medailové naděje českého týmu nenaplnili cyklisté Jiří Ježek a Jiří Bouška, kteří obsadili v kategorii C4 devátou, respektive desátou příčku.

Cyklista Ivo Koblasa
zdroj: ČTK autor: Igor Zehl

Šestatřicetiletý Kisý, který je po úrazu upoután na invalidní vozík s postižením dolních i horních končetin, hodil ve finále v Riu svůj letošní nejlepší výkon 7,81 m a jen těsně zaostal za svým paralympijským maximem, kterým byla čtvrtá místa z Pekingu i Londýna.

Třiadvacetiletého Koblasu, jenž prodělal dětskou mozkovou obrnu, dělilo při druhém paralympijském startu v kariéře od medaile více než půl minuty. Ještě více ztratili Ježek s Bouškou, kategorii jezdců s podkolenní amputací suverénně ovládl Slovák Jozef Metelka, za nímž Češi zaostali o více než dvě a půl minuty.

Osmé místo vybojovala v časovce cyklistka s nadkolenní amputací Tereza Diepoldová stejně jako Tomáš Kajnar mezi muži s postižením horních končetin. Na handbiku závodící Kateřina Antošová skončila devátá. Tribikeři Jiří Hindr a David Vondráček obsadili šesté a dvanácté místo.

Je nám líto, video expirovalo.
Ježek po časovce: S umístěním spokojený být nemůžu
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy