Následuje
Buly

Jméno Hilgertová bude na Hrách i po 24 letech, i když v roli předjezdkyně

Praha – Štěpánku Hilgertovou nahradí v Riu její neteř Amálie, a jméno Hilgertová se tak na Hrách objeví posedmé v řadě. Amálie Hilgertová sice bude jen v roli předjezdkyně na olympijském kanálu, ale i tak chce své jízdy odjet naplno a třeba si zazávodit za čtyři roky v Tokiu.

Amálie Hilgertová
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

Na přelomu roku organizátoři hledali kajakáře, kteří by byli schopni olympijskou trať kvalitně sjet. Jelikož však v řadách brazilských slalomářů nikdo takový nebyl, sáhli mezi nejlepší juniory na světě. Hilgertová tak měla jistou účast v Riu ještě dřív, než byla jasná nominace českých závodníků - bez její tety Štěpánky, která neúspěšně bojovala o rekordní sedmou účast pod pěti kruhy. "Všichni se mi smáli, že se nemusím stresovat s nominací, že jedu do Ria a mám pohodu," řekla Hilgertová.

Bude to pro ni cesta do neznáma. Nikdy nebyla v olympijské vesnici, nezná olympijský režim. "Myslím, že budu u kanálu spolu s rozhodčími a lidmi, kteří se tam starají o průběh závodu," uvedla. Trénovat by měla dvakrát denně, jako všichni ostatní. Předjízdu už jela v Praze-Troji na Světovém poháru. "Takže budu zase porovnávat časy," usmívala se.

Role předjezdce bude v Riu pro závodníky důležitá. Budou si moci porovnat své průjezdy kombinací na tréninku a průjezd při soutěžní jízdě. "Musím to předvést tak, jako by to jel závodník. Takže musím jet rychle," řekla. A když bude chybovat, vadit to nebude. "Aspoň všem ukážu, že to místo je rizikové, že se tam může stát chyba, což může být pro závodníky do jisté míry taky dobré," upozornila.

Štěpánka Hilgertová jí cestu do Ria nezávidí, ale přeje. "Je v klidu, vypadá dost spokojeně," řekla dvacetiletá kajakářka. Tetu si při zlatých olympijských závodech nepamatuje, pouze závod v Londýně před čtyřmi lety, kdy byla čtvrtá. "Rodiče mi toho hodně vyprávěli. Já si to bohužel moc nepamatuju," dodala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy