Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Gymnastika

Isinbajevová se nevzdává, žádá IAAF o povolení startu v Riu

Moskva - Jelena Isinbajevová stále touží po účasti na olympijských hrách v Riu a nehodlá složit zbraně. Ruská tyčkařka oficiálně požádala mezinárodní atletickou federaci IAAF o povolení ke startu na Hrách. Dvojnásobná olympijská vítězka se nechce smířit s globálním trestem pro ruské atlety za státem řízený doping a už dříve avizovala, že se obrátí na civilní soud pro lidská práva a také na mezinárodní sportovní arbitráž CAS v Lausanne.

Jelena Isinbajevová
zdroj: ČTK/AP

IAAF nedávno prodloužila trest zákazu startu na mezinárodních soutěžích pro ruské atlety z loňského listopadu i pro nadcházející ME v Amsterdamu a také pro Hry v Riu, což se ruským atletům nelíbí a připravují hromadnou žalobu k CAS.

IAAF však umožnila ruským atletům, kteří prokážou, že nebyli součástí ruského dopingového systému a podstoupili testy mimo Rusko, aby zažádali o výjimku.

Čtyřiatřicetiletá Isinbajevová se v letošní sezoně vrátila po mateřské dovolené a na domácím šampionátu v Čeboksarech získala ruský titul výkonem 490 cm, což je neoficiální nejlepší výkon sezony.

Světová rekordmanka před šampionátem prohlásila, že start v Čeboksarech může být jejím posledním v kariéře, pokud ji funkcionáři do Ria nepustí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy