Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Hickey podezřelý z obchodování se vstupenkami byl propuštěn z vězení

Rio de Janeiro - Vysoký činitel Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Patrick Hickey byl ze zdravotních důvodů propuštěn z vězení v Riu de Janeiro. Jednasedmdesátiletý irský funkcionář byl zatčen před téměř dvěma týdny v souvislosti s vyšetřováním nelegálního obchodování se vstupenkami na olympijské soutěže.

Je nám líto, video expirovalo.
Funkcionář MOV Hickey byl propuštěn

Brazilský soud Hickeyho nařídil propustit do domácího vězení. Muž, jemuž hrozí kvůli zapojení do podvodu se vstupenkami soudní proces, musel odevzdat cestovní pas.

"Bude mluvit pouze před soudem, chce se vyhnout tomu, aby řekl cokoli, co by mohlo být použito proti němu. Je to jeho právo a my ho chápeme," uvedl policejní vyšetřovatel Aloysio Falcao.

Hickey je podezřelý, že je zapojen do podvodu s dublinskou společností PRO10 Sports Management, což je oficiální irský prodejce vstupenek, a mezinárodní firmou THG Sports, jež se zabývá poskytováním doprovodných služeb při sportovních akcích. PRO10 podle policie přepustila vstupenky na olympijské soutěže THG Sports, jež je ilegálně prodávala za nadsazené ceny.

Bezprostředně po zadržení Hickey až do vyřešení případu dočasně odstoupil ze svých funkcí. Bývalý judista je šéfem Evropského olympijského výboru (EOC), Irského olympijského výboru a členem výkonného výboru MOV.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy