Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Louny a Poděbrady

Harting vypustil tvrdou kritiku: Za Bacha se stydím, Stěpanovová nejede kvůli Putinovi

Kienbaum (Německo) – Nikdy se nebál vyřknout kritická slova, což nesmiřitelný bojovník proti dopingu Robert Harting potvrdil i nyní. Německý olympijský vítěz v hodu diskem se opřel do svého krajana v čele Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha. Kvůli rozhodnutí MOV nechat start ruských sportovců na jednotlivých federacích Harting uvedl, že se za Bacha stydí.

Diskař Robert Harting
zdroj: isifa autor: Alexander Hassenstein

"Pro mě je součástí dopingového systému, ne antidopingového," uvedl jednatřicetiletý Harting, jenž je svým striktním postojem k dopingu proslulý. Předloni například odmítl figurovat v nominaci na anketu o nejlepšího atleta světa společně s bývalým dopingovým hříšníkem Justinem Gatlinem.

"Není to poprvé, co jsem z Thomase Bacha zklamaný. Nyní ale mé zklamání dosáhlo nové dimenze," uvedl Harting v reakci na rozhodnutí MOV nezakázat start v Riu de Janeiro všem ruským sportovcům.

Trojnásobnému mistru světa a dvojnásobnému mistru Evropy také vadí, že se Her nebude moci účastnit běžkyně Julia Stěpanovová, která pomohla svou výpovědí odhalit dopingový skandál v ruské atletice. "To není správné. Zabránila velkým škodám pro atletický svět. Její start by byl ale úderem do tváře (ruskému prezidentovi) panu Putinovi. Proto k tomu nedojde," dodal trojnásobný nejlepší sportovec roku v Německu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy