Následuje
Technology Florbal MB - FbŠ Bohemians

Hambüchen si kromě zlata odveze z Ria i hrazdu

Rio de Janeiro - Olympijský vítěz ve cvičení na hrazdě Fabian Hambüchen se rozhodl uchovat si památku na životní triumf tím, že si nářadí z Ria koupí. Nakonec to německého gymnastu, který v Brazílii korunoval svoji kariéru po bronzu z Her v Pekingu a stříbru z Londýna, nebude stát nic. Výrobce nářadí se rozhodl, že mu hrazdu věnuje.

Hambüchen si z Ria kromě zlaté medaile odveze i hrazdu
zdroj: Reuters

Hambüchena napadlo pořídit si nářadí, na kterém zacvičil poslední sestavu v kariéře, po tradičním kolečku rozhovorů s novináři v mixzóně. "S kanadským kámošem jsme pak ještě jednou zašli do haly, abych si tu hrazdu vyfotil. A tam mě napadlo: Hej starouši, tu věc si musíš koupit," vyprávěl osmadvacetiletý Hambüchen při oslavách v Německém domě. "Byl bych hlupák, kdybych ji tam nechal stát," dodal.

Když se to doslechl výrobce olympijského nářadí, hned přispěchal s vlastní nabídkou. "Ještě to musí posvětit vedení společnosti, ale nějakou cestu už najdeme. Fabian si nemusí hrazdu kupovat, podporujeme ho už léta a přijde mi skvělé, co v Riu dokázal," řekl Jürgen Garziella, manažer společnosti Spieth Gymnastics.

Finálové vystoupení Fabiana Hambüchena na hrazdě

Hambüchen už také přesně ví, kde nezvyklý olympijský suvenýr bude stát. Umístí jej v tréninkové hale ve Wetzlaru, kde žije, a hrazda tam bude fungovat jako motivace pro mládež. "Na tyčích jsou olympijské kruhy a já tam ještě přidám podpis. Bude to unikát," těšil se Hambüchen.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy