Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha

Finále dvoustovky bez Gatlina. Boltova rivala zradil kotník

Rio de Janeiro – Finále běhu na 200 metrů bude postrádat rivalitu mezi Boltem a Gatlinem. Zatímco totiž jamajský rekordman zvládl semifinále suverénně a zaběhl svůj nejlepší letošní čas 19,78, Gatlin doběhl až třetí a na postup časem mu chyběly čtyři setiny. Důvodem nečekaného vyřazení jednoho ze žhavých kandidátů na zlatou medaili byl bolavý kotník.

Justin Gatlin
zdroj: Reuters autor: LUCY NICHOLSON

"Mám potíže s kotníkem a nemohl jsem pořádně běžet," komentoval Gatlin svůj výkon 20,13. "Nebylo to pro mě úplné překvapení, protože už na stovce jsem viděl, že má bolesti a nemůže běžet naplno. Souvisí to s věkem. Závod na dvou tratích na velké akci proti mladým klukům je náročný," uvedl Bolt na adresu čtyřiatřicetiletého rivala, kterého porazil na stovce.

Jamajský fenomén bude usilovat stejně jako na nejkratší trati o třetí olympijské zlato za sebou a celkově osmý nejcennější kov. Jeho hlavním soupeřem by měl být Američan LaShawn Merritt, bronzový ze čtvrtky, jenž vede letošní světové tabulky na 200 metrů časem 19,74. O druhou medaili v Riu bude usilovat také třetí muž ze stovky Kanaďan Andre de Grasse, který v semifinále s Boltem vytvořil národní rekord 19,80.

"Měl zpomalit. Říkal jsem mu: Co děláš, je to semifinále. Ale myslím, že na mě chtěl zatlačit. Byl jsem trochu lenivý, nevím proč, ale zvládl jsem to a postoupil," řekl Bolt, který drží neporazitelnost na dvoustovce na velkých akcích od roku 2007. Tvrdí, že si věří na překonání vlastního světového rekordu z roku 2009, který má hodnotu 19,19 sekundy.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy