Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzivní fotbalová liga: UK Praha – ZČU Plzeň

Doba bronzová pokračuje, Suchánek a Berná vybojovali další dvě medaile

Rio de Janeiro - Stolní tenista Jiří Suchánek a atletka Eva Berná se stali dalšími dvěma českými medailisty na paralympijských hrách v Riu de Janeiro, když stejně jako v pondělí plavkyně Běla Třebínová vybojovali bronz. Suchánek v utkání o třetí místo porazil francouzského soupeře Stéphaneho Molliense 3:1 po setech 11:6, 11:6, 7:11 a 11:7. Berná vybojovala v koulařském sektoru bronz výkonem 11,23 metru.

Jiří Suchánek
zdroj: ČT sport

Suchánek vybojoval svou první paralympijskou medaili po vítězství nad Francouzem Stéphanem Molliensem 3:1 na sety. "Samozřejmě jsem moc šťastný. Před čtyřmi lety v Londýně jsem nevyhrál jediný zápas a skončil osmnáctý. Tady mám medaili. Je to trochu jako sen," uvedl čtyřiatřicetiletý vozíčkář.

"Vzájemná bilance hovořila sice jasně ve prospěch Francouze, ale nenechal jsem se tím rozhodit. Ze začátku jsem nasadil mírnější tempo, zbytečně jsem netlačil na pilu a na soupeře to zabralo," řekl Suchánek, jenž získal úvodní dvě sady.

"Pak jsem si řekl, že můžu přidat, a možná jsem se nechal trochu unést. Nedařilo se mi míček umísťovat, kam jsem chtěl, a set jsem prohrál. Na soupeři ale bylo vidět, že je nervózní a kazí míče. Toho jsem nakonec dokázal využít," pochvaloval si.

Berná v kategorii F37 nestačila jen na Němku Franzisku Liebhardtovou, která zlepšila vlastní světový rekord na 13,96 metru, a Číňanku Mi Na (13,73).

"Byla to paráda. Byla jsem nervózní z Brazilky, nevěděla jsem, co v ní je. Byla na domácí půdě a dokáže se vyhecovat. Ale když jsem vrhla těch 11,10 (ve třetí sérii), tak mě to uklidnilo a už to bylo malinko lepší," řekla Berná v rozhovoru pro ČT. "Jsem spokojená s umístěním i výkonem, protože tenhle rok mi koule moc nešla."

Pro Bernou, která startovala už na pátých paralympijských hrách, je to čtvrtá bronzová medaile. Třetí skončila ve vrhu koulí rovněž v Aténách, Pekingu a Londýně. V Riu obsadila v sobotu šesté místo v hodu oštěpem a čeká ji ještě soutěž diskařek. "Když už vím, že mám medaili, tak by to mohlo uletět i v tom disku," uvedla závodnice s částečným ochrnutím těla.

Ve finálových bojích se v úterý představili i plavci Miroslav Smrčka (100 metrů prsa) a Jan Povýšil (200 metrů volný způsob), kteří skončili shodně na sedmé příčce.

Zdroj
ČTK, paralympic.cz

Hlavní zprávy