Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Do Ria pojede i jachtař Lavický, česká výprava má zřejmě definitivně 106 sportovců

Praha - Třetím českým jachtařem v české výpravě v Riu bude i surfař Karel Lavický. Třicetiletý rodák z Českých Budějovic, jemuž kvalifikace v dubnu na Mallorce těsně unikla a byl náhradníkem, zabral uvolněné místo od Norska. Česká výprava, jejíž nominace se dnes definitivně uzavírá, tak v Brazílii bude mít 106 sportovců.

Jachtař Karel Lavický na olympijském kanálu ve Weymouthu
zdroj: Reuters autor: Benoit Tessier

Lavický ve třídě RS:X závodil na olympiádě i před čtyřmi lety v Londýně. V jachtařské výpravě doplní Veroniku Kozelskou-Fenclovou (třída Laser Radial) a Viktora Teplého (Laser), kteří už v Riu trénují.

"V pátek mi zavolal norský závodník, že do Ria nejede, a tak jsem o tom informoval Český svaz jachtingu," uvedl Lavický. V pondělí večer byla jeho nominace potvrzena.

"Norský olympijský výbor o tom, že neobsadí místo ve třídě RS:X, vůbec nikoho neinformoval. Takže jsme se to dozvěděli skutečně na poslední chvíli, dnes se totiž nominace Českého olympijského výboru do Ria definitivně uzavřela," řekl v pondělí večer předseda svazu jachtingu Karel Bauer.

Lavický nyní řeší zejména organizační věci. "Není pro mě již místo v hotelu blízko mariny, kde bude bydlet zbytek jachtařského týmu. Budu muset být v olympijské vesnici, která je přes celé město a cesta z ní do mariny bude dlouhá a komplikovaná," popsal.

Také jeho kouč Jan Čutka už nedostane plnou akreditaci. "Snad se pro něj podaří získat alespoň denní vstupy. Ještě není ani jasné, do jakého letadla se vejdu a kdy do Ria poletím. To vše jsou ale maličkosti, důležité a skvělé je, že mohu v Riu závodit," doplnil Lavický.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy