Následuje
Panorama

Do Ria na úkor vyloučených Rusů poletí dva čeští paralympionici

Praha - Česká paralympijská sestava se rozrostla o další dva české zástupce. Oštěpař Dušan Grézl i čtvrtkařka Kateřina Husáková získali vstupenku do Ria na úkor vyloučených ruských sportovců.

Do Ria poletí další dva paralympionici na úkor Rusů

Pro Grézla není na letošní paralympiádě v jeho kategorii vypsaný vrh koulí, a tak bude v Riu startovat ve své doplňkové disciplíně - hodu oštěpem. Kateřina Husáková zatím nemá žádné zkušenosti z paralympiády, zatímco Grézl před dvanácti lety v Aténách vybojoval v kouli bronzovou medaili. 

Česká výprava tak aktuálně čítá 37 sportovců. Největší zastoupení mají atleti, cyklisti a plavci a právě mezi nimi je několik obhájců medailí. Na třetí zlato v řadě bude v časovce útočit jedenáctinásobný olympijský medailista Jiří Ježek. Většina české výpravy odlétá do Ria prvního září.

V medailový úspěch bude doufat i paradrezurní jezdkyně Anastasja Vištalová, pro niž bylo posledním přípravným závodem před odletem mistrovství České republiky ve Zduchovicích. Podle očekávání v něm zvítězila.

Vištalovou s klisnou Latou Brandis ohodnotili rozhodčí v každém ze tří kol mistrovské soutěže více jak 70 procenty. Z takových známek by v Riu byla nadšená. Zda se jí ovšem mezi světovou špičkou podaří probojovat do finále, je pro ni velkým otazníkem.

"Myslím si, že těch šestadvacet jezdců je poměrně vyrovnaných a doufám, že se mi to podaří dostat se mezi sedmičku nejlepších," říká Vištalová. 

Klisna Lata Brandis odjíždí z České republiky stejně jako paralympionici 1. září. Letecký speciál s koňmi odlétá o dva dny později z letiště v belgickém Lutychu, kam je dopraví otec Anastasji Vištalové s asistentkou trenérky.

Hlavní zprávy