Následuje
SP Bulharsko

Čeští cyklisté, střelci či šermíři odletěli do Ria

Praha – Další část českých olympioniků odletěla do Brazílie. Na palubu speciálu nasedli v Ruzyni mj. sportovní střelci, cyklisté, stolní tenisté či šermíři. Celkem odletělo více než třicet sportovců.

Adéla Bruns
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

Na palubu nastoupil rovněž David Kostelecký, který odjel na svou pátou olympiádu v jednačtyřiceti letech jako nejstarší český reprezentant. "Vážně? No jo, asi už je to tak. Ale vypadám mladší, ne?" žertoval Kostelecký. "Ale už jsem rád, že letíme, dlouho jsme na to čekali, hodně trénovali, tak je dobře, že už je to tady," řekl na letišti.

Do Ria zamířil připraven na špatné podmínky na střelnici, kterou testoval před čtyřmi měsíci při závodu Světového poháru. "Snažili jsem se na to přichystat, protože tam prý žádné změny nenastaly, takže vyhraje ten, kdo se s tím nejvíc popere," prohlásil. "Ale náš dům ve vesnici je prý jeden z nejlepších, takže to snad bude bez problémů," věřil.

V pětičlenném střeleckém týmu nechyběla ani jeho kolegyně Adéla Bruns, která na minulých hrách v Londýně skončila třetí ve střelbě z malorážky ještě pod dívčím jménem Sýkorová. "Jako by to bylo dneska," vzpomínala. Pořád se ale necítí jako zkušená olympionička. "Spíš jako mladá vykulená holka," pousmála se.

Náročný závod v Riu čeká na silniční cyklisty. Trať měří 256,4 a je spíš pro vrchaře. Jsou na něm čtyři prudká stoupání a celkem cyklisté nastoupají na pět kilometrů. "Bude to určitě těžké, ale je to jednorázový závod a myslím, že pro profíky to až zas tak náročné nebude," uvedl Jan Bárta při odletu.

Jan Bárta
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Litoval trochu, že časovka se pojede až jako druhá. "Bylo by to lepší obráceně, ale budeme mít pár dní čas zregenerovat a budeme k tomu mít dobré podmínky. A těch šedesát kilometrů časovky se mi hodně líbí," prohlásil k závodu jednotlivců.

Kajakáři a medailoví kandidáti Jiří Prskavec a Kateřina Kudějová jsou už od pondělí v Riu, v pátek se k nim připojí zbývající vodní slalomáři Vítězslav Gebas a delkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem. "Jsme připraveni," hlásili s úsměvem kanoisté. Na palubě byla mimo jiné i stolní tenistka Iveta Vacenovská či tenistka Andrea Hlaváčková.

Fendrychová: Olympijské vesnice se sportovci nemusí bát

Na sportovce čeká v Riu olympijská vesnice, která podle mnohých zdaleka není ideálně vybavená. Mluvčí ČOV Zuzana Fendrychová ale situaci klidní. "V Českém domě zbývá poslední pokoj, který je neobyvatený, jinak jsou všechny připraveny. Náš dům je kompletně vybavený a hezky vyzdobený, sportovci se nemusí ničeho bát," říká Fendrychová. "Přímo ve vesnici po příletu letadla bude asi čtyřicítka českých sportovců, vodní slalomáři už byli trénovat na kanálu. Vše funguje, jak má," dodává.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy