Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Plzeň

CAS rozhodne o olympijské účasti ruských atletů 21. července

Lausanne - Mezinárodní arbitráž CAS rozhodne 21. července, zda budou ruští atleti moci startovat na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Termín konečného verdiktu oznámil arbitrážní soud v Lausanne. Hromadnou žalobu proti rozhodnutí IAAF o vyloučení ze všech soutěží podalo 68 předních ruských atletů.

Velká většina ruských atletů se do Ria nepodívá
zdroj: Reuters autor: Fabrizio Bensch

Ruský olympijský výbor již v neděli informoval o tom, že řízení CAS začne o dva dny dříve. Rusové se snaží zvrátit rozhodnutí atletické federace, která zemi vyloučila loni v listopadu z mezinárodních soutěží kvůli rozsáhlému dopingu v zemi. V červnu rada IAAF trest potvrdila.

"Všechny strany se dohodly, že zrychlené řízení by mělo být uzavřeno 21. července s vydáním konečného rozhodnutí," informovala sportovní arbitráž v prohlášení. Verdikt tedy padne jen dva týdny před začátkem olympiády.

Zatím mohou v Riu podle IAAF soutěžit jen jednotlivci, kteří prokážou svou bezúhonnost dopingovými testy ze zahraničí. To se ale v Rusku žijícím sportovcům nelíbí.

První ruskou atletkou, které IAAF umožnila závodit coby neutrální sportovkyni, je Julia Stěpanovová. Právě devětadvacetiletá běžkyně se na odhalení systematického dopingu v Rusku podílela.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy