Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Bývalý pilot F1 Zanardi má druhé zlato, jen těsně minul toulavého psa

Rio de Janeiro - Bývalý pilot formule 1 Alex Zanardi získal na paralympijských hrách v Riu druhou zlatou medaili. Po triumfu v časovce v kategorii handbiků získal devětačtyřicetiletý Ital další titul společně s kolegy v týmové štafetě kategorie H2-H5. Ze silničního závodu, který před čtyřmi lety v Londýně ovládl, vybojoval v Riu ve čtvrtek stříbro.

Alessandro Zanardi
zdroj: Reuters

Zanardi byl posledním z trojice ve štafetě, kterou Italové jasně ovládli. Společně se Zanardim jeli Vittorio Podesta a Luca Mazzone. Podesta dokončil svůj první úsek na třetím místě, Mazzone dostal Italy do vedení a Zanardi náskok ještě navýšil z 13 na 21 sekund. Po trojím vystřídání nakonec vyhráli o 47 sekund.

Úsměvná vážná chvilka

"V posledním kole mi přes cestu hned za zatáčkou přeběhl pes, což byla docela nebezpečná situace," řekl Zanardi. "Netrefil jsem ho, ale měl jsem namále, musel jsem hodně manévrovat… Bylo to docela úsměvné, ale v tu chvíli jsem se moc nesmál," doplnil muž, který přišel o nohy v září 2001 při nehodě v automobilovém závodu seriálu CART na německém Lausitzringu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články