Argentince doprovodí do finále pozemního hokeje Belgie

Rio de Janeiro - Tým Belgie se stal druhým finalistou olympijského turnaje pozemních hokejistů. V pikantním souboji se sousedním Nizozemskem dokázali Belgičané vyhrát 3:1. Ve finále mužského turnaje se střetnou s Argentinou, která dokázala v dřívějším semifinále přehrát Němce 5:2.

Pozemkáři Belgie slaví vítězném semifinále proti Nizozemsku
zdroj: ČTK/AP

V bitvě dvou dominantních týmů dosavadního turnaje rozhodovala především druhá čtvrtina, ve které se Belgičané dostali do dvougólového náskoku zásluhou Jeromeho Truyense a John-Johna Dohmena. Vzápětí dokázal Mink Van Der Weerden snížit na rozdíl jediného gólu, po zbytek zápasu ale hru kontrolovali Belgičané a díky Vincentu Vanashovi upravili skóre na konečných 3:1.

Heroický výkon Argentinců v prvních třech čtvrtinách znamenal senzační výhru proti obhájcům zlata z Německa. Jihoamerický tým tak bude mít ve finále možnost získat první pozemkářské zlato pro Argentinu v historii.

Semifinále: Argentina - Německo 5:2 (3:0), Belgie - Nizozemsko 3:1 (2:1).