Golfista roku

První medaile na Olympijském festivalu mládeže. Snowboardistka Kreisingerová bere bronz, biatlonisté byli v top ten

První den soutěží na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v Sarajevu těsně unikla medaile běžci na lyžích Mathiasi Vackovi. Nyní už se zadařilo. Snowboardistka Marie Kreisingerová obsadila třetí místo v disciplíně slopestyle. Biatlonisté Luděk Abrahám a Josef Kabrda se ve sprintu protlačili do elitní desítky.

Biatlonista Luděk Abrahám
zdroj: ČTK/ABACA/AA/ABACA

Patnáctiletá závodnice Kreisingerová potvrdila medailové ambice a ve finále nestačila jen na Němku Anniku Morganovou a Eveliinu Takaovou z Finska.

Blízko k medaili měl už v pondělí běžec na lyžích Mathias Vacek, který dokončil závod na deset kilometrů klasicky na čtvrtém místě. Od třetí příčky jej dělilo 14 sekund.

Kreisingerová vybojovala bronz a říká: Trať byla celkem krátká

V biatlonovém závodě na 7,5 kilometru obsadil Abrahám deváté místo, hned o příčku za ním dojel do cíle Kabrda.

Evropský zimní olympijský festival mládeže potrvá v hlavním městě Bosny a Hercegoviny do pátku. Českou výpravu tvoří 53 sportovců ve věku od 14 do 18 let.