Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Polsko se odhodlalo k velkému kroku. Chce pořádat OH 2036, oznámil Duda

Polsko se bude ucházet o pořádání letních olympijských her v roce 2036, oznámil prezident Andrzej Duda. Krakov a jeho okolí v létě hostily multisportovní Evropské hry s více než 7000 účastníky. Letní ani zimní olympiáda v Polsku dosud nebyla.

Andrzej Duda
zdroj: Reuters

"Rád bych po konzultacích s Polským olympijským výborem, ministrem sportu a vládou oznámil, že naší ambicí a záměrem je usilovat o uspořádání letních olympijských her v roce 2036," řekl Duda na sportovní a turistické konferenci v Zakopaném.

Již dříve známými kandidáty na LOH v roce 2036 jsou Mexiko, Indonésie a Turecko. Zájem předběžně projevily také Egypt, Korea, Indie, Katar či Maďarsko.

Příští tři letní olympiády se uskuteční v Paříži (2024), Los Angeles (2028) a Brisbane (2032), které Mezinárodní olympijský výbor vybral předloni jiným způsobem než dřívější pořadatele.

Kvůli snížení nákladů na přípravu projektů a kampaní uchazečů a urychlení procesu zástupci MOV po soukromých jednáních s představiteli jednotlivých měst vyberou jedno a doporučí ho pro hlasování delegátům na kongresu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články