Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v alpském lyžování Courchevel-Méribel (trénink sjezdu)

Zdráhalová se zranila a v Pekingu nepojede závod s hromadným startem

Nikola Zdráhalová ze zdravotních důvodů nenastoupí do olympijského závodu s hromadným startem a nebude obhajovat osmé místo z Pchjongčchangu. Pětadvacetiletá česká reprezentantka se zranila v přípravě na svůj plánovaný poslední start na Hrách.

Je nám líto, video expirovalo.
Zdráhalová nenastoupila kvůli zranění do kilometru

"Nikola si v přípravě, v tréninku, způsobila natažení přitahovače stehna a bohužel za těchto okolností není schopna do takového závodu nastoupit," uvedl lékař rychlobruslařů na olympiádě Jaroslav Grodl.

Zdráhalovou nyní čeká v Číně standardní léčba, další vyšetření absolvuje příští týden po návratu do Česka.

"Uvidíme, zda bude potřeba nějaká specializovaná péče, i to, jak dalece ji zranění pustí do dalších závodů v sezoně," dodal Grodl.

Rodačka z Dvora Králové nad Labem se v Pekingu představila v závodech na 500, 1000, 1500 a 3000 metrů. Nejlepšího výsledku dosáhla na trojce, kde obsadila 18. místo.

Obecně se jí ale na druhých olympijských hrách nedařilo a nenavázala na výsledky z Pchjongčchangu.

"Je to hlavně psychicky náročné, nevím, kde mám hledat chybu. Těžko říct, kde to začalo. Ale už na posledním soustředění v Itálii jsem se necítila úplně ideálně a táhne se to se mnou až do teď," řekla Zdráhalová ČTK a Mf DNES po nevydařeném závodě na 1000 metrů.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články